Հայաստանում եղանակը կշոգի ևս 1-2 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում հունիսի 5-10-ը, կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Առանձին հատվածներում սպասվում է նաև կարկուտ: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից՝ վկայակոչելով ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնի տվյալները։
«Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 5-ին կբարձրանա 1-2 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ Երևան քաղաքում հունիսի 5-7-ը, 10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հունիսի 8-9-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում մինչև 15-18 մ/վ արագություն:

В Армении температура воздуха повысится еще на 1-2 градуса
На территории Армении 5-10 июня, после полудня - в отдельных районах, ожидается кратковременный дождь с грозой. В отдельных районах ожидается также град.
Об этом сообщили Арменпресс в Министерстве по чрезвычайным ситуациям Армении, ссылаясь на данные Центра гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения.
"Ветер юго-западный - 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до скорости 15-20 м / с.
5 июня температура воздуха повысится на 1-2 градуса", - говорится в сообщении.
Согласно источнику, в Ереване 5-7 июня, 10 июня ожидается погода без осадков. В вечерние часы 8-9 июня в отдельных частях города возможен кратковременный дождь с грозой, во время грозы возможно усиление ветра до 15-18 м/с.