ԱՄՆ-ը 10 տարվա ընթացքում տարբեր նշանակության 110 ռազմական օբյեկտ կկառուցի Լեհաստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ը տարբեր նշանակության ավելի քան 100 ռազմական օբյեկտ կկառուցի Լեհաստանի տարածքում առաջիկա տասը տարվա ընթացքում: Հունիսի 2-ին այդ մասին հայտարարել Է Մարեկ Բժեզինսկին՝ ելույթ ունենալով Լեհաստանի կենտրոնական մասի Պովիձ վայրում ԱՄՆ-ի ռազմամթերքի համար պահեստների կառուցումն սկսելու արարողությանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Հաջորդ տասը տարվա ընթացքում պլանավորված Է ավելի քան 110 շինարարական նախագիծ»,- հավելել Է դեսպանը: Նրա խոսքով՝ այդ ամենն անհրաժեշտ Է, «որպեսզի լրջորեն բարձրացվի ռազմական պատրաստականությունը»: Ինչպես ընդգծել Է Բժեզինսկին, «դրանք կլինեն, օրինակ, ուսումնական օբյեկտներ, բայց նաեւ ճաշարաններ զորանոցներ եւ այլ նշանակության օբյեկտներ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

США в течение 10 лет построят в Польше 110 военных объектов разного назначения
Более 100 военных объектов разного назначения будут построены США на территории Польши в течение ближайших 10 лет. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом заявил в четверг Марек Бжезинский, выступая на церемонии начала строительства складов для боеприпасов США в местности Повидз (Великопольское воеводство) в центральной части Польши.
"В течение следующих десяти лет запланировано более 110 строительных проектов", - добавил посол. По его словам, все это нужно для того, "чтобы серьезно повысить военную готовность". Как подчеркнул Бжезинский, "это будут, например, учебные объекты, но также столовые, казармы и объекты другого назначения".