ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության տարածքում` հուլիսի 17-ի ցերեկը, 19-22-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ԱԻՆ կայքից: Հուլիսի 18-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում նաև կարկուտ։
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 17-20-ի ցերեկն աստիճանաբար կբարձրանա 10-12 աստիճանով։
Երևան քաղաքում՝ հուլիսի 17-ի ցերեկը, 19-22-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հուլիսի 18-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 18-20 մ/վ։

17, 19-22 июля на территории Республики Армения осадков не ожидается.
Об этом Арменпресс стало известно с сайта Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения.
Во второй половине дня 18 июля в некоторых регионах ожидаются дождь с грозой, в некоторых районах - град.
Ветер юго-западный, 5-10 м / с, во время грозы ожидается усиление ветра до 18-23 м / с.Во второй половине дня 17-20 июля температура воздуха постепенно повысится на 10-12 градусов.
17, 19-22 июля в Ереване осадков не ожидается.Вечером 18 июля в некоторых районах города ожидаются кратковременные дожди и грозы, во время грозы ветер усилится до 18-20 м / с.