Բրիտանացիները գնահատել են Ռուսաստանի ռազմական փառատոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանական Daily Mail հրատարակությունը տեղեկագիր Է հրապարակել «Սպասկայա աշտարակ» ռազմա-երաժշտական փառատոնի մասին, որն անցկացվել Է մերձմոսկովյան Կուբինկայում: Ընթերցողները դրականորեն են գնահատել հրավառությունների գեղեցկությունը եւ միջոցառումների մասշտաբը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Խիզախ Ռուսաստան: Այնուհետեւ պետք Է ասել. «Ես Էլ եմ ցանկանում,-գրել Է The Lioness Rampant-ը:
«Եթե մի կողմ թողնենք քաղաքականությունը, ապա դա բավական լավ Է»,-նշել Է Yabba_Dabba_Dooo-ն: «Դա տպավորություն Է գործում»,-խոստովանել Է Turtle88-ը:
Ցուցադրական համերգի մասնակիցները հրապարակում ելույթ են ունեցել Զինված ուժերի գլխավոր տաճարի առջեւ:
«Սպասկայա աշտարակ» ռազմա-երաժշտական միջազգային փառատոնը պետությունների ղեկավարների պատվավոր պահակախմբի ստորաբաժանումների եւ ռուսաստանյան ու արտասահմանյան զինվորական նվագախմբերի կոլեկտիվների շքերթ Է:
Փառատոնը համադրում Է ռազմական, դասական, ժողովրդական եւ Էստրադային երաժշտությունը, զինվորական նվագախմբերի եւ պարային շոուների շքերթային ցուցադրաքայլքը, զենքով ցուցադրական ելույթները, լազերային եւ հրատեխնիկական Էֆեկտները:
2020 թվականին «Սպասկայա աշտարակ» փառատոնը պետք Է անցկացվեր օգոստոսի 28-ից մինչեւ սեպտեմբերի 6-ը:
Պլանավորվել Էր, որ փառատոնի մասնակիցները կդառնան ռուսաստանյան այն կոլեկտիվները, որոնք ներկայացնում են Ռուսաստանի գրեթե բոլոր ուժային գերատեսչությունները:
Սակայն, խուսափելով Մոսկվայում համաճարակաբանական իրադրության վատթարացումից, փառատոնը չեղարկվել Է: Նշվում Է, որ այն տեղի կունենա 2021 թվականի օգոստոսի 27-ից մինչեւ սեպտեմբերի 5-ը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Британцы оценили военный фестиваль в России
Британское изданиеDaily Mailопубликовало отчет о военно-музыкальном фестивале "Спасская башня", который прошел в подмосковной Кубинке. Читатели позитивно оценили красоту фейерверков и масштаб мероприятия, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Молодец, Россия. Далее следует сказать: "Я тоже хочу!", - написал TheLionessRampant.
"Если отбросить политику, это довольно круто", - отметил Yabba_Dabba_Dooo
" Это впечатляет!!", - признался Turtle88.
Участники показательного концерта выступили на площади перед главным храмом Вооруженных сил.
Международный военно-музыкальный фестиваль "Спасская башня" – парад подразделений почетной охраны глав государств и лучших российских и зарубежных военно-оркестровых коллективов мира.
Фестиваль сочетает военную, классическую, народную и эстрадную музыку, парадные дефиле военных оркестров и танцевальные шоу, показательные выступления с оружием, лазерные и пиротехнические эффекты.
В 2020 году фестиваль "Спасская башня" должен был пройти с 28 августа по 6 сентября.
Планировалось, что участниками фестиваля станут российские коллективы, представляющие почти все силовые ведомства России. Однако во избежание ухудшения эпидемиологической ситуации вМосквефестиваль был отменен. Отмечается, что он пройдет в 2021 году с 27 августа по 5 сентября.