Հայաստանում եղանակը կտաքանա 2-4 աստիճանով, սպասվում է անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է՝ կարկուտ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում մայիսի 3-ի կեսօրից հետո, 4-7-ի գիշերը և կեսօրից հետո շրջանների զգալի մասում, մայիսի 8-ի կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է նաև կարկուտ: Մայիսի 7-ի երեկոյան ժամերին, 8-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին կլինի հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վրկ արագությամբ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ մինչև 15-20 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 3-ի, 4-ի և 5-ի ցերեկը կբարձրանա 2-4 աստիճանով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Երևան քաղաքում մայիսի 3-ի կեսօրից հետո, 4-7-ի գիշերը և կեսօրից հետո սպասվում է, մայիսի 8-ի երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-17 մ/վրկ։ Մայիսի 7-ին երեկոյան ժամերին, 8-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

В Армении потеплеет на 2-4 градуса, ожидаются дожди и грозы, возможен град
На территории РА днем 3 мая после полудня, 4-7 мая после полудня, в большинстве регионов, с 8 мая – в некоторых районах ожидаются осадки - кратковременные дожди и грозы, в отдельных местах возможен град. 7 мая вечером и ночью 8 мая осадков не ожидается.
Ветер северо-западный с порывами до 3-8 м/с, во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/с.
Температура воздуха днем 3-5 мая повысится на 2-4 градуса.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям РА, в Ереване днем 3 мая, 4-7 мая ночью и после полудня, 8 мая вечером в большинстве регионов ожидаются осадки - кратковременные дожди и грозы, возможно усиление ветра до 15-17 м/с. 7 мая вечером и ночью 8 мая осадков не ожидается.