ՀՀ նախագահը հյուրընկալել է «Հանրապետություն» կուսակցության ներկայացուցիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն հունիսի 13-ին հանդիպել է «Հանրապետություն» կուսակցության մի խումբ ներկայացուցիչների՝ կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանի ղեկավարությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպմանը հյուրերն իրենց տեսակետներն են ներկայացրել Հայաստանի ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող հարցերի, երկրի հետագա զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ:
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ քաղաքական տարբեր ուժերի հետ հանդիպումների շարքը նախաձեռնել է՝ բոլորին լսելու և տարբեր հարցերի շուրջ նրանց տեսակետներին ծանոթանալու համար:
Նա նաև հյուրերին տեղեկություններ է ներկայացրել նախագահական մի շարք նախաձեռնությունների մասին, որոնք ուղղված են երկրում գիտության, մշակույթի, տեխնոլոգիաների զարգացմանը:

Президент Республики Армения принял представителей партии “Республика”
Президент Республики Армения Армен Саркисян 13 июня принял представителей партии “Республика” во главе с лидером партии Арамом Саргсяном.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, гости представили свои позиции по вопросам внутренней и внешней политики Армении, а также перспективам дальнейшего развития страны.
Президент Саркисян отметил, что он инициировал ряд встреч с различными политическими силами, чтобы выслушать всех и ознакомиться с их взглядами по различным вопросам.
Он также проинформировал гостей о ряде президентских инициатив, направленных на развитие науки, культуры и технологий в стране.