Սիմոն Մարտիրոսյանը միացել է Սիրիայի հայ համայնքի երեխաներին խաղալիքներ ու գրենական պիտույքներ նվիրելու նախաձեռնությանը
Սիմոն Մարտիրոսյանը միացել է Սիրիայի հայ համայնքի երեխաներին խաղալիքներ ու
գրենական պիտույքներ նվիրելու նախաձեռնությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ծանրամարտի Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանը միացել է «Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն»-ի «Մենք ձեզ հետ ենք» մարդասիրական նախաձեռնությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց «Հումանիտար  ականազերծման և  փորձագիտական կենտրոն»-ի Հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու  Նազելի Էլբակյանը,  Սիմոն Մարտիրոսյանն ակցիայի մասին մինչև Եվրոպայի առաջնությանը մեկնելն էր տեղեկացել, ցանկություն էր հայտնել մասնակցել ու խոստացել էր Հալեպի փոքրիկներին իր կողմից ուղարկվող խաղալիքները նախաձեռնության կազմակերպիչներին անձամբ փոխանցել վերադառնալուն պես:
Մարդասիրական ակցիային օրեր առաջ միացել էր Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի  Օլիմպիական խաղերի, Եվրոպայի և աշխարհի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը, ինչպես նաև Ազգային ժողովի պատգամավորներ, պետական ու մշակութային գործիչներ, քաղաքացիներ ու բազմաթիվ դպրոցականներ:
Հավաքված խաղալիքները, գրքերն ու գրենական պիտույքները փոխանցվելու են Սիրիայի հայ համայնքի երեխաներին:

The soft side of a mighty colossus: Two-time heavyweight European Weightlifting champ Simon Martirosyan donates toys for Aleppo children
The soft side of a mighty colossus: Two-time heavyweight European Weightlifting champ Simon
Martirosyan donates toys for Aleppo children
YEREVAN, APRIL 17, ARMENPRESS. Two-time European Weightlifting Champion Simon Martirosyan has joined the We are With You humanitarian campaign of the Armenian Center For Humanitarian De-Mining and Expertise.
According to the organization’s spokesperson Nazeli Elbakyan, Martirosyan had learned about the campaign before departing to the European Championship and vowed to participate and personnaly hand over toys to organizers for sending to children of Aleppo, Syria.
Olympic Games Champion, European and World Greco Roman Wrestling Champion Arthur Alexanyan had also joined the campaign recently, along with lawmakers, government officials, students and others.
The donated gifts, toys, books and other items will be sent to the children of the Armenian community of Syria.
The Armenian Center For Humanitarian De-Mining and Expertise has currently more than 80 medics and de-miners dispatched in Aleppo.