Ոստիկանները մեկ օրում բացահայտել են հանցագործության 44 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 21-ից 22-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 44 դեպք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 19, մարմնական վնասվածք հասցնելու 5, խարդախության 4, ընտրական իրավունքի խախտման և բժշկական օգնություն և սպասարկում իրականացնողների կողմից մասնագիտական պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու կամ չկատարելու 3-ական, խուլիգանության 2, անձի առևանգման, բնակարանային գողության, յուրացման կամ վատնման, հարկերից խուսափելու, դրամանենգության, կաշառակերության, ինքնիրավչության ու սնանկության ընթացքում անօրինական գործողությունների 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 5 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 1-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 4 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 4 պատահար, ինչի հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, 8-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 44 случая преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 21 и 22 января сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 44 случая преступлений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, в частности, 19 случаев кражи личного имущества, 5 случаев причинения телесных повреждений, 4 случая мошенничества, по 3 случая нарушения избирательного права и невыполнения или ненадлежащего исполнения своих профессиональных обязанностей по оказанию медицинских услуг либо медицинской помощи, 2 случая хулиганства, по 1 случаю похищения человека, квартирной кражи, присвоения или растраты, уклонения от уплаты налогов, фальшивомонетничества, взяточничества, самоуправства и незаконных действий при банкротстве.
Обнаружены 5 человек, находящихся в розыске, еще 1 явкой с повинной обратился в Полицию, найден 1 человек, пропавший без вести. Зарегистрирован 1 случай добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 4 случая кражи личного имущества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 4 ДТП: 2 человека погибли, 8 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.