Նախագահ Սահակյանն այցելել է Արցախի հարավային հատվածի զորամասերից մեկը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 27-ին այցելել է Քաշաթաղի շրջան եւ տեղում ծանոթացել բերքահավաքի եւ շրջանում իրականացվող մի շարք ծրագրերի ընթացքին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Լճաշեն գյուղում Նախագահն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել շրջվարչակազմի եւ շրջանի հարավային թեւի համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ, որի ընթացքում քննարկվել են համայնքների սոցիալ-տնտեսական ներկա վիճակին եւ զարգացման հեռանկարներին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է հանրապետության հարավային հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկը եւ ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին:

Президент НКР посетил одну из воинских частей, расположенных в южной части республики
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 27 июня посетил Кашатагский район и на месте ознакомился с ходом сбора урожая и реализации ряда программ в районе.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, в селе Лчашен Президент созвал рабочее совещание с участием руководства райадминистрации и общин южного крыла района, в ходе которого были обсуждены вопросы, касающиеся текущей социально-экономической ситуации в общинах и перспектив их развития.
Глава государства дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.
В тот же день Бако Саакян посетил одну из воинских частей, расположенных в южной части республики, и ознакомился с ходом службы военнослужащих.