Գնել Սանոսյանը Չինաստանում մասնակցել է «Շանսի-Նաիրիտ» հայ-չինական համատեղ ձեռնարկության տնօրենների խորհրդի 6-րդ լիագումար նիստին
Գնել Սանոսյանը Չինաստանում մասնակցել է «Շանսի-Նաիրիտ» հայ-չինական
համատեղ ձեռնարկության տնօրենների խորհրդի 6-րդ լիագումար նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը Չինաստանի  Դատոն քաղաքում մասնակցել է «Շանսի-Նաիրիտ» հայ-չինական համատեղ ձեռնարկության տնօրենների խորհրդի 6-րդ լիագումար նիստին և համատեղ ձեռնարկության բոլոր բաժնետերերի ժողովին:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից, տնօրենների հերթական նիստի շրջանակներում քննարկվել է համատեղ ձեռնարկության գործունեության ընթացիկ վիճակը, խնդիրները և զարգացման հեռանկարները, ուղղությունները։
Քննարկվել է «Շանսի-Նաիրիտ» ՀՁ-ի կանոնադրության փոփոխության նախագիծը:
Նախարարը կարևորել է ընկերության հետ կապված խնդիրների արագ կարգավորման և ընկերության շահութաբերության ապահովման հարցը, բարձրացվել է նաև ձեռնարկությունում հայկական քվոտայով հաստիքների համալրման հարցը։

YEREVAN, AUGUST 8, ARMENPRESS. Armenia’s Minister of Territorial Administration and Infrastructures Gnel Sanosyan has visited the Chinese city of Datongto participate in the 6th plenary session of the Board of Directors and general shareholder assembly of the Shanxi-Nairit Armenian-Chinese joint enterprise.
The officials discussed the current state, issues and prospects of development of the joint enterprise’s activities, the Ministry of Territorial Administration and Infrastructures said in a press release.
The project on amending the enterprise’s charter was discussed.
Minister Sanosyan attached importance to a swift resolution to issues related to the company and ensuring its profitability. The issue of adding positions in the company under Armenian quota was also discussed.