ԱԳՆ-ն աշխատանքներ է տանում Փարիզում և Թեհրանում դեսպանության նոր շենքեր ձեռք բերելու ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը շարունակում է դեսպանությունների համար նոր շենքերի ձեռք բերման աշխատանքները։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝այս մասին ասաց արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «ՀՀ 2023 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկմանը:
«Անցած տարի դրա օրինակն էր Միացյալ Թագավորությունում մեր դեսպանության նոր շենքը։ Իսկապես պայմանները խղճուկ էին և ոչ միայն աշխատելու, այլև որևէ հանդիպում անցկացնելու համար պիտանի չէր։ Այս տարի արդեն Ուրուգվայում բացեցինք նոր շենքը՝ հաշվի առնելով համայնքի գործոն և այդ երկրի հետ բարեկամական կապերը։ Նույն ձևով աշխատանքներ ենք տանում թե Փարիզի, թե Թեհրանի, թե այլ ուղղություններով»,- նշեց Հովհաննիսյանը։

Armenian Foreign Ministry pursues opening new embassy buildings in Paris and Tehran
YEREVAN, JUNE 4, ARMENPRESS. The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia continues its efforts to acquire new buildings for embassies, Deputy Minister of Foreign Affairs Paruyr Hovhannisyan said during the discussion of the annual report 'On the Execution of the Republic of Armenia 2023 State Budget' at the joint session of the National Assembly Standing Committees.
"Last year, an example of this was the new building of our embassy in the United Kingdom. Indeed, the conditions were miserable and not suitable for working or holding any meetings. This year, we have already opened a new building in Uruguay, taking into account the community factor and friendly ties with that country. Similarly, we are undertaking projects in Paris, Tehran, and other places," Hovhannisyan mentioned.