Փաշինյանն Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորել է Պերուի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պերուի Հանրապետության նախագահ Խոսե Պեդրո Կաստիլյո Տեռոնեսին՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին վարչապետի աշխատակազմից, ուղերձում ասված է.
Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Պերուի բարեկամ ժողովրդին Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանը կարևորում է Պերուի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացումն ու ամրապնդումը ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում: Հավատացած եմ, որ միացյալ ջանքերի շնորհիվ կարող ենք կառուցել առավել հավակնոտ և առարկայական օրակարգ՝ ի նպաստ մեր երկրների և ժողովուրդների բարօրության:

Никол Пашинян поздравил президента Перу с Днем независимости
Премьер-министр Никол Пашинян по случаю Дня независимости направил поздравительное послание президенту Республики Перу Хосе Педро Кастильо Терронесу. Как сообщили «Арменпресс» в Аппарате премьер-министра, в послании, в частности,  говорится:
«Ваше превосходительство!
От имени народа Армении и от себя лично поздравляю Вас и дружественный народ Перу с Днем независимости!
Армения придает важность развитию и укреплению дружественных отношений с Перу как в двустороннем, так и в многостороннем форматах. Уверен, что благодаря совместным усилиям мы сможем построить более амбициозную и предметную повестку дня во благо наших стран и народов.