Փաշինյանն Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորել է Պերուի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պերուի Հանրապետության նախագահ Խոսե Պեդրո Կաստիլյո Տեռոնեսին՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին վարչապետի աշխատակազմից, ուղերձում ասված է.
Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Պերուի բարեկամ ժողովրդին Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանը կարևորում է Պերուի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացումն ու ամրապնդումը ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում: Հավատացած եմ, որ միացյալ ջանքերի շնորհիվ կարող ենք կառուցել առավել հավակնոտ և առարկայական օրակարգ՝ ի նպաստ մեր երկրների և ժողովուրդների բարօրության:

PM Pashinyan congratulates President of Peru on Independence Day
YEREVAN, JULY 28, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Peru José Pedro Castillo Terrones on the occasion of Independence Day, the Prime Minister’s Office said in a press release.
On behalf of the people of Armenia and myself, I warmly congratulate you and the friendly people of Peru on Independence Day.
Armenia attaches importance to the development and strengthening of friendly relations with Peru in both bilateral and multilateral formats. I believe that due to joint efforts, we can develop a more ambitious and substantive agenda for the benefit of our countries and peoples.