ԵԱՀԿ-ում Լեհաստանի նախագահությունը ողջունում է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ-ում Լեհաստանի նախագահությունը ողջունում է Եվրամիության աջակցությամբ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև կայացած հանդիպումը:
«Ուղիղ երկխոսությունը հարաբերությունների կարգավորման և համապարփակ խաղաղ համաձայնագրի մշակման նախապայման է։ Մենք պատրաստ ենք աջակցել Հարավային Կովկասի խաղաղ, ժողովրդավար և բարգավաճ ապագան ապահովելու ջանքերին»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է ԵԱՀԿ-ում Լեհաստանի նախագահության «Թվիթեր»-ի միկրոբլոգում:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով Բրյուսելում էր։ Նիկոլ Փաշինյանն առանձնազրույց է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ։ Բրյուսելում մայիսի 22-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը։

Председательство Польши в ОБСЕ приветствует встречу между Арменией и Азербайджаном
Председательство Польши в ОБСЕ приветствует организованную при поддержке Европейского союза встречу между Арменией и Азербайджаном.
«Прямой диалог является предварительным условием нормализации отношений и выработки всеобъемлющего мирного соглашения. Мы готовы поддержать усилия по обеспечению мирного, демократического и благополучного будущего на Южном Кавказе», - как передает Арменпресс, говорится в сообщении в Twitter-аккаунте польского председательства в ОБСЕ.
Премьер-министр Никол Пашинян накануне с рабочим визитом посетил Брюссель. Никол Пашинян провел частную беседу с председателем Европейского совета Шарлем Мишелем. 22 мая в Брюсселе состоялась трехсторонняя встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна, председателя Европейского совета Шарля Мишеля и президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.