ԵԱՀԿ-ում Լեհաստանի նախագահությունը ողջունում է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ-ում Լեհաստանի նախագահությունը ողջունում է Եվրամիության աջակցությամբ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև կայացած հանդիպումը:
«Ուղիղ երկխոսությունը հարաբերությունների կարգավորման և համապարփակ խաղաղ համաձայնագրի մշակման նախապայման է։ Մենք պատրաստ ենք աջակցել Հարավային Կովկասի խաղաղ, ժողովրդավար և բարգավաճ ապագան ապահովելու ջանքերին»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է ԵԱՀԿ-ում Լեհաստանի նախագահության «Թվիթեր»-ի միկրոբլոգում:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով Բրյուսելում էր։ Նիկոլ Փաշինյանն առանձնազրույց է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ։ Բրյուսելում մայիսի 22-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը։

YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. The Polish OSCE Chairmanship welcomed the EU-mediated meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev in Brussels on May 22.
“We welcome the meeting between Armenia and Azerbaijan facilitated by the European Union. Direct dialogue is a prerequisite to normalizing relations and preparing a comprehensive peace agreement. We remain ready to assist efforts to guarantee a peaceful, democratic and prosperous future for the South Caucasus”, the Polish OSCE Chairmanship said on Twitter.