Ի դեմս Բուլղարիայի Հայաստանն ունենալու է վստահելի և լավ գործընկեր.  Յանևը շնորհավորել է Փաշինյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բուլղարիայի վարչապետ Ստեֆան Յանևը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում վերանշանակման կապակցությամբ:
«Ցանկանում եմ օգտվել այս առիթից՝ ընդգծելու Բուլղարիայի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների առանձնահատուկ բնույթը՝ հիմնված դարերի պատմություն ունեցող բարեկամության, մշակութային և հոգևոր կապերի վրա: Հայաստանի Հանրապետությունում քաղաքական կայունության պահպանումն ու բարեփոխումների հետագա ընթացքը կնպաստեն երկրի բարօրությանը և Եվրոպայի համար մեծ կարևորություն ունեցող տարածաշրջանի կայունությանը: Համոզված եմ, որ նոր կառավարությունը կշարունակի հանձնառու լինել՝ կառուցելու ժողովրդավար Հայաստան՝ ի շահ հայ ժողովրդի»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասվում է շնորհավորական ուղերձում:
Ողջունելով Եվրամիության հետ մոտ հարաբերությունները պահպանելու Հայաստանի քաղաքականությունը՝ Յանևը համոզմունք է հայտնել, որ ի դեմս Բուլղարիայի հայկական կողմն ունենալու է վստահելի և լավ գործընկեր և բարեկամ:

В лице Болгарии у Армении будет надежный и хороший партнер. Янев поздравил Пашиняна
Премьер-министр Болгарии Стефан Янев направил поздравительное послание Николу Пашиняну в связи с повторным назначением его премьер-министром Армении.
«Пользуясь случаем, хочу подчеркнуть особый характер отношений между Болгарией и Арменией, основанных на многовековой дружбе, культурных и духовных связях. Поддержание политической стабильности в Республике Армения и дальнейший курс реформ будут способствовать благосостоянию страны и стабильности региона, что имеет большое значение для Европы. Убежден, что новое правительство и в дальнейшем будет привержено делу построения демократической Армении на благо армянского народа», - как передает Арменпресс, говорится в поздравлении.
Приветствуя политику Армении по поддержанию тесных отношений с Европейским Союзом, Янев выразил уверенность, что в лице Болгарии у армянской стороны будет надежный, хороший партнер и друг.