«5165» շարժումը քարոզարշավ է անցկացրել Արարատի մարզում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախընտրական քարոզարշավի 4-րդ օրը՝ հունիսի 10-ին, «5165» շարժման առաջնորդ Կարին Տոնոյանը և շարժման անդամները Արարատի մարզում են եղել։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «5165» շարժումից, նրանք նախ Արարատ քաղաքի բնակիչներին են ներկայացրել իրենց նախընտրական ծրագիրը, ազգային պետություն կերտելու իրենց տեսլականը, որից հետո շրջել են նաև Ազատավան գյուղում։
«Անհատական և ընդհանուր զրույցների ընթացքում Կարին Տոնոյանը կարևորեց հունիսի 20-ի ընտրություններին պարտադիր մասնակցությունը, քանի որ յուրաքանչյուրի ձայնը կարևոր է»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նա նաև հավելել է. «Մենք հիմա պետք է հրաժեշտ տանք նախկիններին, պետք է հիմա նոր, երիտասարդ, մաքուր, լավ կրթություն ստացած, արդարության բարձր զգացում ունեցող երիտասարդները գան և երկիրը փորձեն հանել ներկայիս վատ վիճակից: Նոր ձևավորվող ուժերի համար միշտ շատ դժվար է, քանի որ նրանց փորձում են գնել, պաշտոն առաջարկել, փոխել, փչացնել: Ես որոշեցի կանգնել «5165» շարժման առջևում, որպեսզի նման հարվածները փորձեմ ինձ վրա վերցնել, քանի որ այն, ինչ եղավ ինձ հետ ամենացավոտն էր, հիմա ինձ ցավեցնելը հեշտ չէ»:

Движение «5165» провело кампанию в Араратской области
В 4-й день предвыборной кампании, 10 июня, лидер движения «5165» Карин Тоноян и члены команды посетили Араратскую область.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе движения «5165», они сначала представили жителям Арарата свою предвыборную программу, свое видение построения национального государства, после чего прошлись по селу Азатаван.
В беседах с избирателями Карин Тоноян подчеркнула важность обязательного участия в выборах 20 июня.
Она также добавила: «Теперь мы должны попрощаться с бывшими, должны прийти новые, хорошо образованные, молодые люди с высоким чувством справедливости и попытаться вывести страну из ее нынешнего плохого состояния. Новообразованным силам всегда очень сложно, потому что их пытаются купить, предложить должности, изменять, испортить. Я решила возглавить список движения «5165», чтобы попытаться взять такие удары на себя, потому что то, что самое страшное уже случилось со мной, и уже нелегко сделать мне больно».