Իշխանության հրաժարականի պահանջով հանրահավաքի մասնակիցները հրապարակից գնացին դեպի դատախազության շենք
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության հրապարակում իշխանության հրաժարականի և ժամանակավոր կառավարության ձևավորման պահանջով հանրահավաքի մասնակիցները շարժվեցին դեպի ՀՀ գլխավոր դատախազության շենք: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝  Հանրապետության հրապարակում հավաքը նախ սկսվեց Տերունական աղոթքով:
Հանրահավաքի մասնակից դպիրը հարթակից աղոթ հնչեցրեց: Այնուհետև մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Հայոց բանակի նահատակների հիշատակը:
«Հայոց ազգային գվարդիա» ՀԿ ղեկավար, ռեժիսոր Արշակ Զաքարյանը վստահեցրեց, որ հավաքը կուսակցական բնույթ չունի: «Սա վերկուսակցական հավաք է: Իհարկե, այստեղ տեսա տարբեր կուսակցություններից մարդկանց: Բոլորս այստեղ եկել ենք որպես հայեր, որպես ՀՀ քաղաքացիներ: Ներկա են նաև ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչներ»,-ասաց նա` հայտարարելով, որ շարժվում են դեպի ՀՀ գլխավոր դատախազություն:
ՀՀ ժողովրդական արտիստ Հրանտ Թոխատյանն էլ լրագրողների հետ զրույցում ասաց. «Իմ կոլեգաներից շատերն այստեղ են: Մի մասն այսօր չկա, չգիտեմ, թե ինչու չկան, միգուցե նրանք սատարում են այսօրվա իշխանությանը: Մի մասը գտնում է, որ ավելորդ է փողոց դուրս գալը»:
Անդրադառնալով Վազգեն Մանուկյանի՝ հնարավոր ապստամբության վերաբերյալ հայտարարությանը՝ նա նշեց՝ կողմնակից է, որ լինեն որոշակի գործողություններ, բայց զինված կամ որևէ այլ ապստամբության կողմնակիցը չէ:

YEREVAN, JANUARY 28, ARMENPRESS. Anti-government protesters are again rallying at Republic Square in Yerevan, demanding the resignation of the Pashinyan Administration and the formation of an interim government.
The demonstration began with a prayer, and then a moment of silence was held in honor of fallen troops as the rally is taking place on January 28 – Army Day.
A prominent filmmaker in attendance, Arshak Zakarian, announced that this gathering has no affiliation with any political party. “Of course, here I saw people representing various political parties. But we’ve all come here as Armenians, as citizens of Armenia. Representatives of national minorities are also here,” he said, adding that the demonstrators will march down the street to continue protesting outside the prosecutor’s office.
Renowned artist, actor Hrant Tokhatyan, who was also in attendance, told reporters: “Many of my colleagues are here. Some of them are not, I don’t know why they aren’t here, perhaps they support the incumbent government. Some of them think that going out to the streets is unnecessary.”