ՊԲ ստորաբաժանումները ճնշել են շփման գծում հակառակորդի կատարած զորաշարժերը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախա-ադրբեջանական շփման գծում որոշ հատվածներում տեղի են ունեցել հրետանային մենամարտեր, փոխհրաձգություններ, սակայն եղել է հարաբերական անդորր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ԱՀ պաշտպանության բանակի տեղեկատվության բաժնի պետի պաշտոնակատար  Սուրեն Սարումյանը։
«Հակառակորդը գիշերվա ընթացքում փորձել է զորաշարժեր կատարել՝ իր մարտակարգերը բարելավելու նպատակով: Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները ժամանակին հայտնաբերել են բոլոր շարժերը, նշել թիրախները և հաջողությամբ ճնշել ակտիվության փորձերը»,- նշեց Սարումյանը:
Ճշտված տեղեկություններով, ադրբեջանական կողմն ունի ավելի քան 920 մարդկային կորուստ և 2100 վիրավոր: Հակառակորդը կորցրել է 84 ԱԹՍ, 7 ուղղաթիռ, 166 զրահատեխնիկա, 1 ինքնաթիռ, 1 «Սմերչ»:

Artsakh Defense Army suppresses movements of Azerbaijani troops in Line of Contact
YEREVAN, OCTOBER 1, ARMENPRESS. Artillery battles and skirmishes took place in some sections of the Artsakh-Azerbaijani line of contact, however there has been a relative calm overnight, Acting head of the Information department at the Artsakh defense ministry Suren Sarumyan said at a press conference.
“The Azerbaijani side attempted movements of troops overnight aimed at improving its battle orders. However, the Defense Army units detected all these movements on time, the targets and successfully suppressed all the Azerbaijani attempts”, he said.
According to the latest data, the Azerbaijani side lost more than 920 soldiers with 2100 wounded in its offensive launched against Artsakh. Azerbaijan has lost 84 UAVs, 7 helicopters, 166 armored equipment, 1 aircraft and 1 Smerch launcher.