ՊԲ ստորաբաժանումները ճնշել են շփման գծում հակառակորդի կատարած զորաշարժերը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախա-ադրբեջանական շփման գծում որոշ հատվածներում տեղի են ունեցել հրետանային մենամարտեր, փոխհրաձգություններ, սակայն եղել է հարաբերական անդորր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ԱՀ պաշտպանության բանակի տեղեկատվության բաժնի պետի պաշտոնակատար  Սուրեն Սարումյանը։
«Հակառակորդը գիշերվա ընթացքում փորձել է զորաշարժեր կատարել՝ իր մարտակարգերը բարելավելու նպատակով: Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները ժամանակին հայտնաբերել են բոլոր շարժերը, նշել թիրախները և հաջողությամբ ճնշել ակտիվության փորձերը»,- նշեց Սարումյանը:
Ճշտված տեղեկություններով, ադրբեջանական կողմն ունի ավելի քան 920 մարդկային կորուստ և 2100 վիրավոր: Հակառակորդը կորցրել է 84 ԱԹՍ, 7 ուղղաթիռ, 166 զրահատեխնիկա, 1 ինքնաթիռ, 1 «Սմերչ»:

Подразделения Армии обороны НКР пресекли передвижения противника на линии соприкосновения
На линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана продолжались артиллерийские бои, перестрелки, хотя и относительно меньше.
Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции сказал и. о. начальника отдела информации Армии обороны Республики Арцах Сурен Сарумян.
“Противник в течение ночи пытался совершать военные маневры, чтобы улучшить свои тактические позиции. Подразделения Армии обороны вовремя обнаружили все передвижения, выявили цели и успешно подавили попытки активности”, - отметил Сарумян.
Согласно уточненной информации, с азербайджанской стороны есть более 920 погибших и 2 100 раненых. Противник потерял 84 БПЛА, 7 вертолетов, 166 единиц бронетехники, 1 самолет, 1 систему залпового огня “Смерч”.