Կհիմնանորոգվի Սեմյոնովկա համայնքի մշակույթի տան շենքի տանիքը
ԳԱՎԱՌ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղարքունիքի մարզի Սեմյոնովկա համայնքում ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող սուբվենցիոն ծրագրերի շրջանակներում կհիմնանորոգվի նախկին մշակույթի տան շենքի տանիքը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին  Գեղարքունիքի մարզպետարանի զարգացման ծրագրերի, զբոսաշրջության եւ վերլուծության բաժնից՝ ծրագրի նախնական ընդհանուր արժեքը կազմում է շուրջ 12 միլիոն դրամ, որի 45 տոկոսը կամ 5 միլիոն 400 հազար դրամը հատկացնում է ՀՀ կառավարությունը, 55 տոկոսը կամ 6 միլիոն 600 հազար դրամը՝ Սեմյոնովկայի համայնքապետարանը:
Սեմյոնովկա համայնքի ղեկավար Դավիթ Մնացականյանի հավաստմամբ՝ շինարարական աշխատանքների կազմակերպման մրցույթը կհայտարարվի առաջիկայում: «Շենքում տեղակայված են համայնքի բուժկետը, գրադարանը, միջոցառումների սենյակը եւ համայնքապետարանը: Տանիքն անբարեկարգ է, որը եւ պատճառ է դառնում շենքի քայքայման: Այն հիմնանորոգվելու է ամբողջությամբ՝ շուրջ 616 քմ մակերեսով: Շինարարական աշխատանքները կավարտվեն այս տարվա ընթացքում, որով եւ մեր համայնքի համար շատ կարեւոր խնդիր լուծված կլինի»,- ներկայացրեց համայնքի ղեկավարը:

Будет отремонтирована крыша Дома культуры общины Семеновка
В рамках субвенциальных программ, осуществляемых правительством Армении в общине Семеновка Гегаркуникской области, будет отремонтирована крыша Дома культуры.
Как сообщили Арменпресс в отделе программ развития, туризма и анализа администрации Гегаркуника, предварительная общая стоимость программы составляет около 12 млн драмов, 45% или 5 млн 400 000 драмов выделяет правительство Армении, 55% или 6 млн 600 000 драмов -муниципалитет Семеновки.
По заверению руководителя общины Семеновка Давида Мнацаканяна, конкурс по организации строительных работ будет объявлен в ближайшее время. “В здании размещены медпункт общины, библиотека, комната мероприятий и муниципалитет. Крыша в аварийном состоянии, что может привести к обрушению здания. Она будет полностью отремонтирована. Строительные работы завершатся в течение этого года, и будет решена очень важная проблема нашей общины”, - отметил глава общины.