ՊԲ ստորաբաժանումները կանխել են հակառակորդի դիվերսիոն ներթափանցման փորձը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՊԲ զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի ուղղությամբ մայիսի 22-ին հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
«ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են  ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ծավալված փոխհրաձգության ժամանակ ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում ադրբեջանական կողմին ձեռնպահ մնալ իրադրությունն արհեստականորեն լարելու անհեռանկար մարտավարությունից: Հակառակ դեպքում՝  առաջնագծում ստեղծված լարվածության ողջ պատասխանատվությունը ընկնելու է ադրբեջանական կողմի վրա»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Azerbaijani special forces attempt to attack Artsakh position, suffer losses in ensuing firefight
STEPANAKERT, MAY 23, ARMENPRESS. Azerbaijani troops attempted a subversive incursion on May 22 in the direction of a military base protection area of the Artsakh Defense Army, the Artsakh Defense Ministry said.
“The vanguard units of the Defense Army timely detected the advancement of the Azerbaijani special forces and repelled them back to their starting positions by inflicting losses. The Defense Army did not sustain losses during the firefight,” the Artsakh military said in a statement.
“The Ministry of Defense of the Republic of Artsakh calls on the Azerbaijani side to refrain from the futile tactics of artificially escalating the situation. Otherwise, the Azerbaijani side will bear the entire responsibility of the tension created at the frontline”, it said.