Մինսկի խմբի Ռուսաստանի համանախագահը հայտնել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման մասին
Մինսկի խմբի Ռուսաստանի համանախագահը հայտնել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի
արտգործնախարարների հանդիպման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ռուսաստանի համանախագահ Իգոր Պոպովը հայտնել է, որ առաջիկայում ծրագրվում է Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպում անցկացնել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին համանախագահն ասել է ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությանը:
«Հաշվի առնելով Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցի զգայունությունը, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները դեռևս խուսափում են այս թեմայով որևէ հրապարակային հայտարարություններից: «Եռյակի» համապատասխան հայտարարությունը կլինի Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարների ծրագրվող հանդիպման արդյունքներով: Մենք ակնկալում ենք, որ դրա ժամկետներն առաջիկայում կհրապարակվեն»,- ասել է Պոպովը:

Meeting between Armenian and Azerbaijani FMs planned to be held soon – Russian Co-Chair of OSCE Minsk Group
Meeting between Armenian and Azerbaijani FMs planned to be held soon – Russian Co-Chair of
OSCE Minsk Group
YEREVAN, JULY 6, ARMENPRESS. Russian Co-Chair of the OSCE Minsk Group Igor Popov said a meeting of Armenian and Azerbaijani foreign ministers is planned to be held soon, APA reports.
“Given the sensitivity of the Nagorno Karabakh conflict settlement, the OSCE Minsk Group Co-Chairs still avoid making any public statements on this topic. The corresponding statement of the Co-Chairs will be made based on the results of the upcoming meeting of the Armenian and Azerbaijani FMs. We expect that the date of the meeting will be announced soon”, Igor Popov said.