Բաքվում ընթացող ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների նիստի ֆոնին Ադրբեջանը գնում է սադրանքների. ՀՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում Ադրբեջանին զերծ մնալ սադրանքներից և Հայաստանի պետական սահմանին լարում առաջացնելուց: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ադրբեջանական կողմը Բաքվում ընթացող ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների նիստի ֆոնին ակնհայտորեն գնում է սադրանքների ՀՀ պետական սահմանին առաջացնելով լարում։ Մենք կոչ ենք անում Ադրբեջանական կողմին զերծ մնալ սադրանքներից և մեր կողմից նշում, որ սադրանքները անպատասխան չեն մնա, սակայն նիստից հետո»,-«Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է Հովհաննիսյանը:
Ադրբեջանական կողմը հոկտեմբերի 29-ի լույս 30-ի գիշերը և վաղ առավոտյան Տավուշի մարզի բնակավայրերի ու դիրքերի ուղղությամբ կրակոցներ է արձակել: Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի զենքերից կրակել է և լռել միայն պատասխան կրակից հետո։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան:

На фоне проходящего в Баку заседания министров обороны СНГ Азербайджан идет на провокации: МО РА
Министерство обороны Армении призывает Азербайджан воздержаться от провокаций и нагнетания напряженности на государственной границе Армении. Как передает Арменпресс, об этом заявил пресс-секретарь МО Армении Арцрун Ованнисян.
“Азербайджанская сторона на фоне проходящего в Баку заседания министров обороны СНГ явно идет на провокации, вызывая напряжение на государственной границе Армении. Мы призываем азербайджанскую сторону воздержаться от провокаций и предупреждаем, что провокации не останутся без ответа с нашей стороны, однако после заседания”, - написал Ованнисян на своей странице в Facebook.
Азербайджанская сторона в ночь с 29 на 30 октября и ранним утром произвела стрельбу в направлении населенных пунктов и позиций Тавушской области. Противник из оружия различного калибра стрелял в направлении нескольких сел и боевых позиций. После ответного огня противник замолчал. С армянской стороны пострадавших нет.