Ռուբեն Ռուբինյանը հանդիպումներ է ունեցել Ֆրանսիայի Սենատում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը մայիսի 22-ին Փարիզում հանդիպումներ է ունեցել Ֆրանսիայի Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության եւ զինված ուժերի հանձնաժողովի նախագահ Քրիստիան Կամբոնի եւ Եվրոպական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Ժան Բիզեի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպումների ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում տեղի ունեցող բարեփոխումներին, Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ դիրքորոշումներին, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցերի: Քննարկվել է նաեւ Հայաստան-ԵՄ համագործակցության օրակարգը:
Ռուբեն Ռուբինյանը ֆրանսիացի իր գործընկերների հետ քննարկել է Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի միջեւ միջխորհրդարանական համագործակցության խթանման հնարավորություններին վերաբերող հարցեր:

YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. Chairman of the Foreign Relations Committee of the Armenian Parliament Ruben Rubinyan had meetings in Paris on May 22 with Christian Cambon, Chairman of the French Senate’s Committee on Foreign Relations, Defense and Armed Forces, and Jean Bizet, Chairman of the European Affairs Committee.
The lawmakers discussed the ongoing reforms in Armenia, stances around the NK conflict settlement, as well as regional developments. The Armenia-EU cooperation agenda was also discussed, the Armenian Parliament’s press service said.
Rubinyan also discussed with his French colleagues the possibilities of boosting inter-parliamentary relations between Armenia and France. Rubinyan also invited the French Senators to pay a visit to Armenia.