Ռուբեն Ռուբինյանը հանդիպումներ է ունեցել Ֆրանսիայի Սենատում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը մայիսի 22-ին Փարիզում հանդիպումներ է ունեցել Ֆրանսիայի Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության եւ զինված ուժերի հանձնաժողովի նախագահ Քրիստիան Կամբոնի եւ Եվրոպական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Ժան Բիզեի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպումների ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում տեղի ունեցող բարեփոխումներին, Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ դիրքորոշումներին, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցերի: Քննարկվել է նաեւ Հայաստան-ԵՄ համագործակցության օրակարգը:
Ռուբեն Ռուբինյանը ֆրանսիացի իր գործընկերների հետ քննարկել է Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի միջեւ միջխորհրդարանական համագործակցության խթանման հնարավորություններին վերաբերող հարցեր:

Рубен Рубинян провел ряд встреч в Сенате Франции
Председатель Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по внешним связям Рубен Рубинян 22 мая встретился в Париже с председателем Комитета по внешним отношениям, обороне и вооруженным силам Сената Франции Кристианом Камбоном и председателем Комитета по европейским вопросам Жаном Бизе.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе НС Армении, в ходе встреч представлены проводимые в Армении реформы, позиции по урегулированию Нагорно-Карабахского конфликта, а также региональные развития. Обсуждена также повестка сотрудничества Армения – ЕС.
Р.Рубинян обсудил с французскими партнерами возможности стимулирования межпарламентского сотрудничества между Арменией и Францией.