ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական քաղաքական համայնքի 4-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի և Իսպանիայի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Պեդրո Սանչեսի հանդիպումը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, կողմերն անդրադարձել են Հայաստան-Իսպանիա փոխգործակցության զարգացման տարբեր ուղղություններին վերաբերող հարցերի: Նիկոլ Փաշինյանը և Պեդրո Սանչեսն ընդգծել են առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման և խորացման անհրաժեշտությունն ու այդ ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը:
Ըստ աղբյուրի՝ քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին վերաբերող հարցեր: Այս համատեքստում վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է հայկական կողմի սկզբունքային դիրքորոշումները:

На полях 4-го саммита Европейского политического сообщества состоялась встреча премьер-министров Армении и Испании Никола Пашиняна и Педро Санчеса.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, стороны коснулись вопросов, касающихся различных направлений развития сотрудничества между Арменией и Испанией. Никол Пашинян и Педро Санчес подчеркнули необходимость расширения и углубления торгово-экономических связей и принятия последовательных шагов в этом направлении.
Были обсуждены вопросы, связанные с мирным процессом между Арменией и Азербайджаном. В этом контексте премьер-министр Пашинян представил принципиальные позиции армянской стороны.