ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական քաղաքական համայնքի 4-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի և Իսպանիայի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Պեդրո Սանչեսի հանդիպումը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, կողմերն անդրադարձել են Հայաստան-Իսպանիա փոխգործակցության զարգացման տարբեր ուղղություններին վերաբերող հարցերի: Նիկոլ Փաշինյանը և Պեդրո Սանչեսն ընդգծել են առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման և խորացման անհրաժեշտությունն ու այդ ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը:
Ըստ աղբյուրի՝ քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին վերաբերող հարցեր: Այս համատեքստում վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է հայկական կողմի սկզբունքային դիրքորոշումները:

YEREVAN, JULY 18, ARMENPRESS. The meeting of Prime Ministers of Armenia and Spain, Nikol Pashinyan and Pedro Sánchez, took place within the framework of the 4th European Political Community Summit.
The parties referred to issues related to different directions of development of Armenia-Spain cooperation. Nikol Pashinyan and Pedro Sánchez emphasized the need to expand and deepen trade and economic ties and take consistent steps in that direction.
Issues related to the peace process between Armenia and Azerbaijan were discussed. In this context, Prime Minister Pashinyan presented the resolute positions of the Armenian side.