ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Լյուքսեմբուրգի վարչապետ Լյուկ Ֆրիդենի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, զրուցակիցները բարձր են գնահատել Հայաստան-Լյուսքեմբուրգ քաղաքական երկխոսությունը և կարևորել տարբեր ուղղություններով փոխգործակցության զարգացումը:
Ըստ աղբյուրի՝ Նիկոլ Փաշինյանը և Լյուկ Ֆրիդենն անդրադարձել են Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերություններին և դրանց հետագա խորացմանն ու ամրապնդմանը վերաբերող հարցերի: Կողմերը կարևորել են ԵՄ-ի շարունակական աջակցությունը մեր երկրում ժողովրդավարական բարեփոխումների արդյունավետ իրականացման գործում:

Премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с премьер-министром Великого Герцогства Люксембург Люком Фриденом.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, собеседники высоко оценили политический диалог между Арменией и Люксембургом и подчеркнули важность развития сотрудничества в различных направлениях.
Никол Пашинян и Люк Фриден коснулись вопросов, касающихся отношений Армения-Европейский союз, их дальнейшего углубления и укрепления. Стороны подчеркнули важность постоянной поддержки ЕС в контексте эффективного осуществления демократических реформ в нашей стране.