Մայիսի 9-ն Երևանում կկայանա «Հայաստանի Անմահ գունդ» քայլերթը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայաստանի Անմահ գունդ» հայրենասիրական հասարակական կազմակերպությունը՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համատեղ հաղթանակների օրվա` եռատոնի խորհուրդն և դրա վերաբերյալ հիշողությունները սերունդներին փոխանցելու նպատակով մայիսի 9-ին Երևանում անցկացնելու է «Անմահ գունդ» խորագրով քայլերթ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին «Հայաստանի Անմահ գունդ» հայրենասիրական հասարակական կազմակերպությունից:
Ակցիան մեկնարկելու է մայիսի 9-ին՝ ժամը 13:00-ին, Երևանի Արամ Խաչատրյանի հուշարձանի մոտից: Քայլերթի մասնակիցներն, ինչպես նախորդ տարիներին, իրենց հետ տանելու են Հայրենական Մեծ պատերազմի, Արցախյան ազատամարտի և ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների նկարները:
Քայլերթին մասնակցելու են ՀՀ ուսումնական հաստատությունների աշակերտներ և ուսանողներ, ՀՀ-ում ԱՊՀ երկրների դիվանագիտական ներկայացուցիչներ, Հայ Առաքելական եկեղեցու հոգևոր այրեր, Հայրենական Մեծ պատերազմի մասնակից Հայաստանում բնակվող վետերաններ և այլոք:
Ակցիայի նպատակն է՝ պահպանել յուրաքանչյուր ընտանիքում Հայրենական Մեծ պատերազմի, Արցախյան ազատամարտի և ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների մասին հիշողությունը:

9 мая в Ереване состоится шествие “Бессмертный полк Армении”
Патриотическая общественная организация “ Бессмертный полк Армении” совместно с Министерством обороны Армении 9 мая проведет в Ереване шествие под девизом “Бессмертный полк”. Об этом «Арменпресс» сообщили в патриотической общественной организации “Бессмертный полк Армении”.
Акция начнется 9-го мая в 13:00 у памятника Араму Хачатуряну в Ереване. Участники шествия, как и в предыдущие годы, будут нести фотографии героев Великой Отечественной войны, Арцахской войны и Четырехдневной апрельской.
В шествии примут участие ученики и студенты учебных заведений РА, дипломатические представители стран СНГ в РА, духовные лица Армянской Апостольской Церкви, ветераны Великой Отечественной войны, проживающие в Армении и другие.
Цель акции - сохранить в каждой семье память о героях Великой Отечественной войны, Арцахской войны и Четырехдневной апрельской войны.