Եվս երկու կին Է Ջո Բայդենին մեղադրել անվայել պահվածքի մեջ. New York Times
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի եւս երկու կանայք են ԱՄՆ-ի նախկին փոխնախագահ Ջո Բայդենին մեղադրել անպատշաճ պահվածքի մեջ, Բայդենի դեմ նման գանգատների ընդհանուր քանակը հասել Է չորսի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է New York Times (NYT) թերթը: Հրատարակության տվյալներով՝ գանգատներից մեկն առաջադրել Է 22-ամյա Քեյթլին Քարուսոն: Աղջիկը հայտնել Է, որ, երբ ինքը 19 տարեկան Էր, Բայդենը ձեռքը դրել Է իր ազդրին՝ Լաս Վեգասում Նեւադայի նահանգի համալսարանում սեռական բռնության դեմ պայքարին նվիրված միջոցառման ժամանակ:
Աղջիկը հավելել Է, որ ինքը փորձել Է աթոռին «անհանգիստ շարժումներ անել»՝ ցույց տալու համար «անհարմար վիճակը»: Բացի դրանից, Քարուսոն նշել Է, որ քաղաքական գործչի գրկախառնությունները «չափազանց երկար» Էին տեւում: Երկրորդ գանգատն ստացվել Է կին գրող Դ, Ջ. Հիլլից, ով հայտնել Է, որ միջադեպը տեղի Է ունեցել 2012 թվականին, երբ ինքը եւ իր ամուսինը որոշել են լուսանկարվել Բայդենի հետ Մինեապոլիսում (Մինեսոտայի նահանգ) միջոցների հանգանակության միջոցառման ժամանակ:
Կնոջ խոսքով՝ քաղաքական գործիչը ձեռքը դրել Է իր ուսին, իսկ այնուհետեւ այն իջեցրել թիկունքին, ինչը կնոջն ստիպել Է իրեն «շատ անհարմար» զգալ: Ավելի վաղ քաղաքական գործչի անպատշաճ պահվածքի դեմ գանգատներով հանդես են եկել ամերիկուհիներ Լյուսի Ֆլորեսը եւ Էմի Լապոսը: Առաջինը պնդել Է, որ 2014 թվականին Լաս Վեգասում հանրահավաքից առաջ Բայդենը հետեւից մոտեցել Է իրեն, ձեռքերը դրել ուսերին եւ համբուրել ծոծրակը: Երկրորդը հայտնել Է, որ 2009 թվականին քաղաքական գործիչը, որն այն ժամանակ զբաղեցնում Էր փոխնախագահի պաշտոնը, «ձեռքերով բռնել Է իր պարանոցը եւ մոտեցրել իրեն՝ քթերն իրար քսելու համար», հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Еще две женщины обвинили Джо Байдена в неподобающем поведении, сообщили СМИ
Еще две американские женщины обвинили бывшего вице-президента США Джо Байдена в неподобающем поведении, общее количество подобных жалоб на Байдена возросло до четырех, сообщает газетаNew York Times.
По данным издания, одну из жалоб выдвинула 22-летняя Кейтлин Карусо. Девушка сообщила, что, когда ей было 19 лет, Байден положил руку на ее бедро на мероприятии, посвященном борьбе с сексуальным насилием, в университете штата Невада в Лас-Вегасе. Девушка добавила, что она попыталась "ерзать" на стуле, чтобы показать "дискомфорт". Кроме того, Карусо отметила, что объятия политика продлились "слегка слишком долго".
Вторая жалоба поступила от писательницы Д. Дж. Хилл, которая сообщила, что инцидент произошел в 2012 году, когда она и ее муж решили сфотографироваться с Байденом на мероприятии по сбору средств в Миннеаполисе (штат Миннесота). По словам писательницы, политик положил руку ей на плечо, а затем опустил ее на спину, что заставило женщину чувствовать себя "очень некомфортно",сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Ранее с жалобами на неподобающее поведение политика выступили американки Люси Флорес и Эми Лаппос. Первая утверждала, что в 2014 году в Лас-Вегасе перед митингом Байден подошел к ней сзади, положил руки на плечи и поцеловал в затылок. Втораясообщила, что в 2009 году политик, занимавший тогда пост вице-президента, "обхватил руками [ее] шею и притянул к себе, чтобы потереться носами".