ԱԺ ընտրություններում էլեկտրոնային եղանակով քվեարկությունը մեկնարկել է
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում էլեկտրոնային եղանակով քվեարկությունը սկսվել է նոյեմբերի 30-ին՝ Երևանի ժամանակով ժամը 08։00-ին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք ԱԺ արտահերթ ընտրություններում էլեկտրոնային եղանակով քվեարկության համակարգի մեկնարկը տրվել է ԿԸՀ արտահերթ նիստում:
Էլեկտրոնային քվեարկությունը կավարտվի 2018 թվականի դեկտեմբերի 2-ին` Երևանի ժամանակով ժամը 20:00-ին: Էլեկտրոնային եղանակով քվեարկելու իրավունք ունի 729 քաղաքացի:
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի որոշմամբ սահմանվել են Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրություններին մասնակցող կուսակցությունների, դաշինքների քվեաթերթիկների նմուշները, ինչպես նաև քվեաթերթիկի էլեկտրոնային տարբերակի նմուշը:
Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններն անցկացվելու են դեկտեմբերի 9-ին: Քարոզարշավը սկսվել է նոյեմբերի 26-ին:

Стартовало электронное голосование во внеочередных парламентских выборах
Стартовало электронное голосование во внеочередных парламентских выборах. Как передает «Арменпресс», голосование началось в 08։00 30-го ноября по ереванскому времени. Старт был дан на внеочередном заседании ЦИК Армении. Электронное голосование во внеочередных парламентских выборах продлится до 2-го декабря, 20:00 по ереванскому времени. Право на электронное голосование имеют 729 граждан Армении.
Предвыборная кампанияначнется с 26 ноября. Время дляагитации— 26 ноября – 7 декабря.Согласно ИК, предоставлен срок в12 дней. В выборах принимают участие 11 политических сил.