Ուկրաինայում եղանակի պատճառով 146 բնակավայր Է հոսանքազրկված
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի ինը մարզերում անբարենպաստ եղանակի պատճառով հոսանքազրկված Է շուրջ 150 բնակավայր: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 25-ին հայտնել Է Ուկրաինայի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
«Եղանակային պայմանների (անձրեւներ, քամու պոռթկումներ) բարդանալու հետեւանքով Էլեկտրահաղորդման գծերի պաշտպանության համակարգի գործելու պատճառով հոսանքազրկում Է տեղի Է ունեցել 146 բնակավայրերում, որոնք գտնվում են ինը մարզերում, ներառյալ Վինիցայի, Լվովի, Տեռնոպոլի, Չեռնովիցիի, Իվանո-Ֆրանկովսկի, Լուգանսկի, Անդրկարպատյան, Դոնեցկի եւ Վոլինի մարզերը»,-ասված Է հաղորդչագրության մեջ:
Ավելի վաղ օդերեւութաբանները նախազգուշացրել Էին հոկտեմբերի 24-25-ին եղանակի վատանալու մասին: Ընթացիկ շաբաթվա մեջ Ուկրաինայում սպասվում Է ջերմաստիճանի աստիճանական նվազում: Աշխատանքային շաբաթվա ավարտին սպասվում են ձնախառն անձրեւներ: Հոկտեմբերի 25-ին Ուկրաինայի շատ մարզերում կտեղան անձրեւներ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

На Украине из-за непогоды обесточены 146 населенных пунктов
В девяти областях Украины из-за непогоды обесточены около 150 населенных пунктов. Как передает Арменпресс, об этом в четверг сообщает пресс-центр Государственной службы Украины по чрезвычайным ситуациям (ГСЧС).
"В результате осложнения погодных условий (дождь, порывы ветра) из-за срабатывания системы защиты линий электропередачи произошло обесточивание 146 населенных пунктов в девятиобластях, а именно: Винницкая - 60 н.п., Львовская - 29 н.п., Тернопольская - 18 н.п., Черновицкая - 14 н.п., Ивано-Франковская - 7 н.п., Луганская - 6 н.п., Закарпатская - 5 н.п., Донецкая - 4 н.п. и Волынская - 3 н.п", - говорится в сообщении.
Ранее синоптики предупреждали об ухудшении погоды 24-25 октября. На текущей неделе на Украине ожидается похолодание и постепенное снижение температуры воздуха. В конце рабочей недели ожидаются дожди с мокрым снегом. В четверг, 25 октября, во многих областях Украины пройдут дожди.