Քրդերը տասնյակ թուրք զինվորների են ոչնչացրել Աֆրինում հատուկ գործողությունների ընթացքում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ինքնապաշտպանության քրդական ուժերի մարտիկները թուրք զինվորների ու նրանց դաշնակից խմբավորումների դեմ երեք հատուկ գործողություն են անցկացրել Աֆրինի շրջանում, սպանվել են 15 զինծառայողներ ու վարձկաններ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել Է Աֆրինի ինքնապաշտպանության քրդական ուժերի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ռեյզան Հեդուն:
«Այսօր մեր մարտիկները երեք հատուկ գործողություն են իրականացրել թուրքական բանակի ու նրան ենթակա ահաբեկչական խմբավորումների դեմ: Առաջինն անցկացվել Է Բյուլբուլի շրջանում, ավելի ստույգ՝ Բուկի եւ Ալիկարու գյուղերի միջեւ», պատմել Է զրուցակիցը: Նախնական տվյալներով՝ թուրքական կողմից սպանվել Է 15 մարդ, վիրավորվել են տասնյակ զինյալներ:
Հեդուն հավելել Է, որ թուրքական օդուժն, իր հերթին, ինտենսիվ ավիահարվածներ Է հասցրել Բյուլբուլի եւ Ջանդերեսի շրջանում: Բացի այդ, մի շարք գյուղեր ռմբահարումների են ենթարկվել Ռաջու բնակավայրի շրջանում: «Նաեւ, ըստ վերջին տվյալների՝ Աֆրինի կենտրոնին հասցված հրթիռահարվածի հետեւանքով զոհվել Է իննամյա մի երեխա, 11 մարդ վերեքեր են ստացել»,- հավելել Է գործակալության զրուցակիցը:

YEREVAN, FEBRUARY 1, ARMENPRESS. Kurdish forces have carried out three special operations against Turkish forces in Afrin. 15 Turkish soldiers and mercenaries have been killed, an official of the Kurdish Self-Defense Forces of Afrin told RIA Novosti.
“Today our fighters carried out three special operations against the Turkish army and the terrorist groups under their control. The first was carried out in the Bulbul region, between the villages of Buki and Alikaru”, the representative of the Kurdish forces said.
In addition to the 15 fatalities, dozens others have been wounded.
The Turkish Air Force has delivered intensive air strikes in the Bulbul and Janderes regions, and villages near the Raju settlement have been bombarded.
A 9 year old child has been killed in the air strikes, and 11 have been wounded, the Kurdish official said.
In January 2018, theTurkish militarybegan an operation in theKurdish-majorityAfrin Cantonand theTel Rifaat Area ofShahba Cantonin Northern Syria. Turkey code-named the operation asOperation Olive Branch. Many countries have condemned this action.