ՀԶՀ-ն Իտալիայում պաշտոնական ներկայացուցիչ նշանակեց. Shaula International-ը իտալացի գործարարներին կուղղորդի դեպի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արմեն Ավակ Ավակյանը և Shaula International խորհրդատվական ընկերության գործադիր տնօրեն Ֆաբիո Լենցին փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել՝ ընկերության ջանքերով Իտալիայում Հայաստանի գործարար հնարավորություններն ու ներդրումային միջավայրը խթանելու նպատակով: Ստորագրման արարողությանը ներկա է գտնվել Հայաստանում Իտալիայի դեսպան Ջովաննի Ռիչուլին։ Հիմնադրամը Shaula International ընկերությանը Իտալիայում ՀԶՀ պաշտոնական ներկայացուցչի կարգավիճակ է տալիս: Shaula-ն պատրաստակամություն է ստանձնում իտալական ընկերություններին ներկայացնել Հայաստանի բիզնես միջավայրը, արտոնյալ առևտրային ռեժիմները, երկու կողմերի բիզնեսմենների համար առավել ամուր գործնական կապերի հիմք ստեղծել: Shaula-ն մեր երկրում հիմնադրված խորհրդատվական ընկերություն է՝ մասնագիտացած դեպի Հայաստան ներդրումներ ներգրավելով: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի լրատվական ծառայությունից:
«Իտալական գործարար հանրության հետ պետք է բիզնեսի լեզվով խոսենք՝ իրենց գործարար կարիքներն ավելի լավ ու ամբողջական հասկանալու համար. Իտալիայում գործարար խորհրդատվական հաջողված փորձ ունեցող ընկերության հետ այս հուշագրի ստորագրումը դրա առաջին քայլն է»,- նշել է ՀԶՀ գործադիր տնօրեն Արմեն Ավակ Ավակյանը:
«Մենք պատրաստ ենք ամբողջ ուժով իրագործել այս նախաձեռնությունը՝ դեպի Հայաստան ավելի շատ ներդրումներ և գործարարների ներգրավելու, արտահանումը և զբոսաշրջությունը խթանելու համար»,- նշել է Shaula International ընկերության գործադիր տնօրեն Ֆաբիո Լենցին:

DFA appoints official representative in Italy: Shaula International LLC to direct Italian businessmen to Armenia
YEREVAN, JUNE 1, ARMENPRESS. Executive Director of the Development Foundation of Armenia (DFA) Armen Avak Avakian and CEO at Shaula International LLC Fabio Lenzi signed a memorandum of understanding aimed at boosting Armenia’s business opportunities and investment environment in Italy through the company’s efforts, the DFA told Armenpress.
Giovanni Ricciulli, Ambassador of Italy to Armenia, attended the signing ceremony.
The Foundation grants Shaula International LLC a status of DFA official representative in Italy. In its turn, Shaula International LLC assumes responsibility to present Armenia’s business environment, privileged trade regimes to Italian companies, as well as to establish base for firm practical ties for the businessmen of both sides.
It is a consulting company, focused on attracting investments to Armenia.
“We need to talk with a business language to Italian business community in order to better and completely understand their business needs: the signing of this MoU with a company that has successful business consulting experience in Italy is the first step of it”, DFA Executive Director Armen Avak Avakian said.
“We are ready to implement this initiative with all efforts to attract more investments and businessmen to Armenia, to boost export and tourism”, CEO at Shaula International LLC Fabio Lenzi said.