Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ Համահայկական նվագախումբը կկատարի հատված Սերժ Թանկյանի սիմֆոնիայից
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում ապրիլի 24-ին Համահայկական նվագախումբը դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ Հայաստանում առաջին անգամ կհնչեցնի հատված Սերժ Թանկյանի «Օրկա» սիմֆոնիայից։ Համահայկական նվագախումբը կկատարի Թանկյանի սիմֆոնիայի 4-րդ մասը, որ անվանված է «Lamentation of the Beached»։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի Հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, իր տեսաուղերձում աշխարհահռչակ երաժիշտն ասում է. «Ինձ համար պատիվ է, որ իմ «Օրկա» սիմֆոնիան ապրիլի 24-ին կատարվելու և ձայնագրվելու է Համահայկական նվագախմբի կողմից Երևանում: Հնչելու է «Lamentation of the Beached-ը»: Վայելեք այն»:

Всеармянский оркестр под руководством Сергея Смбатяна исполнит партию из симфонии Сержа Танкяна
Всеармянский оркестр под руководством Сергея Смбатяна исполнит партию из симфонии Орка Сержа Танкяна во время концерта, который состоится 24 апреля в Национальном академическом театре оперы и балета им. А. Спендиаряна.
Это произведение никогда раньше не звучало в Армении. Оркестр представит 4-ую часть симфонии под названием «Lamentation of the Beached».
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Государственного молодежного оркестра Армении, в видеоролике известный музыкант говорит: «Для меня большая честь, что моя симфония Орка будет исполнена и записана Всеармянским оркестром 24 апреля в Ереване. Это «Lamentation of the Beached». Наслаждайтесь!''