Ամերիկահայ երաժիշտ Սերժ Թանկյանը հիշեցրել է Հայոց ցեղասպանության մասին ու անդրադարձել ադրբեջանական ագրեսիային
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ազգային ցավը մնում է մեր հավաքական հիշողության մեջ»: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Ինստագրամ»-ի իր էջում ամերիկահայ երաժիշտ, SOAD-ի հայտնի անդամ Սերժ Թանկյանը հիշեցրել է Հայոց ցեղասպանության մասին ու անդրադարձել ադրբեջանական ագրեսիային:
«Գիտակցումն ու գենետիկ ցավը մնում է մեր հավաքական հիշողության «առաջնագծում»: Այն շարունակաբար մեզ հիշեցնում է ամուր կապված միասնականության մասին, որը մենք պետք է կիրառենք, որպեսզի հասնենք ազգային բարգավաճման»,- գրված է նրա «Ինստագրամ»-ի stories բաժնում:
Թանկյանն անդրադարձել է նաև ապրիլի 23-ին՝ Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքում հակառակորդի կրակոցի հետևանքով հայ զինծառայողի մահվան և Արցախում՝ Հակարի գետի կամրջի մոտ ադրբեջանական կողմի անցակետ տեղադրելու լուրերին:
«Ադրբեջանը տեռորիստ պետություն է»,«Ադրբեջանը շարունակում է կիրառել հայերի հանդեպ իր անօրինական շրջափակումը՝ տեղադրելով անցակետ»,-գրել է Թանկյանը:

Серж Танкян обратился к агрессии Азербайджана и напомнил о Геноциде армян
«Национальная боль остается в нашей коллективной памяти». Как сообщает «Арменпресс», известный американский музыкант армянского происхождения, член группы «System of a Down» Серж Танкян на своей странице в Instagram напомнил о Геноциде армян и коснулся азербайджанской агрессии.
«Осознание и генетическая боль остаются в центре нашей коллективной памяти. Это постоянно напоминает нам о сплочении и единстве, которое мы должны принять для достижения национального процветания», - написал он в своем разделе историй в Instagram.
Танкян коснулся и гибели армянского военнослужащего в результате обстрела противником 23 апреля армянской позиции, расположенной на Сотском направлении и установления азербайджанской стороной КПП на мосту через реку Хакар в Арцахе.
«Азербайджан - террористическое государство. Азербайджан продолжил свою незаконную блокаду армян и установлениям КПП», - написал Серж Танкян.