Հնդկաստանի արեւելքում ավտոբուսն ընկել է ձորը. մահացել է 10 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանի արեւելքում ուղեւորատար ավտոբուսն ընկել է ձորը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ՏԱՍՍ գործակալությունը, այս մասին հայտնել է Indian Express թերթը` նշելով, որ զոհվել է առնվազն 10 մարդ, եւս 9 մարդ վիրավորվել է:
Պատահարը տեղի է ունեցել Միզորամ նահանգի հարավային մասում: Փրկարարական աշխատանքները շարունակվել են ողջ գիշերվա ընթացքում: Բոլոր տուժածները տեղափովել են հիվանդանոց, նրանցից երեքը ծայրահեղ ծանր վիճակում են:
Ոստիկանության նախնական վարկածի համաձայն, ավտոբուսի վարորդը փորձել է խուսափել դեմ դիմաց շարժվող բեռնատարի հետ բախումից, ինչն էլ դարձել է պատահարի պատճառ:

СМИ: на востоке Индии автобус упал в ущелье, погибли 10 человек
Автобус упал в субботу вечером в ущелье на востоке Индии. Как сообщила 25 октября газета Indian Express, погибли по меньшей мере 10 человек, девять пострадали.
Инцидент произошел в южной части штата Мизорам. Спасательные работы на месте происшествия продолжались всю ночь. Все пострадавшие доставлены в больницу, трое из них находятся в критическом состоянии.
По предварительным данным полиции, водитель автобуса пытался избежать столкновения с грузовиком, двигавшимся по встречной полосе, что и стало причиной аварии.