Աֆրիկայում արագորեն աճում Է միլիոնատերերի թիվը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աֆրիկայում վերջին ժամանակներս արագորեն աճում Է միլիոնատերերի թիվը, որոնք ներկայում արդեն 3 հազարից ավելի են: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել է Maghreb Arabe Press լրատվական գործակալությունը՝ հղում անելով UBS շվեյցարական բանկի զեկույցին:
Հետազոտույթան մեջ նշվում Է, որ աֆրիկացի հարուստների ընդհանուր կարողությունը հասնում է 395 մլրդ դոլարի:
Տարածաշրջանը, Մերձավոր Արեւելքի տարածաշրջանի հետ միասին, այս տարի արձանագրել Է միլիոնատերերի թվաքանակի աճի ամենաբարձր ցուցանիշներից մեկը: Նրանք առավել մեծ թիվ են կազմում Հարավաֆրիկյան Հանրապետությունում՝ 835: Հաջորդ տեղերում են՝ Նիգերիան (645), Եգիպտոսը (595), Քենիան (170), Տանզանիան (120), Անգոլան (115):
Զեկույցում ներկայացված են նաեւ Աֆրիկայի այն քաղաքները, որտեղ առավել մեծ թվով միլիոնատերեր են ապրում: Դրանք են՝ Լագոսը (520), Յոհաննեսբուրգը (450), Կահիրեն (445), Քեյփթաունը (150) եւ Նայրոբին (135), հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Исследование: в Африке насчитывается свыше 3 тыс. миллионеров
В Африке в последнее время стремительно выросло число миллионеров, которых в настоящее время насчитывается уже свыше 3 тыс. человек, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Такие данные, как сообщает информационное агентство Maghreb Arabe Press, приводятся в докладе швейцарского банка UBS.
Африканские богачи, отмечается в исследовании, являются обладателями в общей сложности 395 млрд долларов.
Регион наряду с регионом Ближнего Востока продемонстрировал в этом году один из самых высоких показателей роста численности миллионеров. Больше всего их - 835 - проживают в ЮАР. Далее следуют - Нигерия (645), Египет (595), Кения (170), Танзания (120), Ангола (115).
В докладе также приводится перечень африканских городов, где проживает наибольшее число мультимиллионеров. Это Лагос (520), Йоханнесбург (450), Каир (445), Кейптаун (150)и Найроби (135).