CBD COP17 համաժողովի կազմակերպչական կոմիտեի նիստին քննարկվել է Առաջնորդների գագաթնաժողովի և բարձր մակարդակի հանդիպումների կազմակերպչական հարցերը
ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությունում տեղի է ունեցել CBD COP17 համաժողովի կազմակերպչական կոմիտեի հերթական նիստը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությունից, նիստի ընթացքում նախարար Համբարձում Մաթևոսյանը գործընկերների հետ քննարկել է Առաջնորդների գագաթնաժողովի և բարձր մակարդակի հանդիպումների կազմակերպչական հարցերը՝ անդրադառնալով աշխատանքային խմբերի ընթացիկ աշխատանքներին և առաջիկա անելիքներին։
Առանձին անդրադարձել են «Մերիդիան» էքսպոկենտրոնում իրականացվող ընթացիկ աշխատանքներին, տարածքի նախապատրաստման և ենթակառուցվածքների բարեկարգման ընթացքին, ինչպես նաև Երևանի քաղաքապետարանի կողմից իրականացվող աշխատանքներին։
Քննարկել են նաև առողջապահական և համաճարակների կանխարգելման միջոցառումների կազմակերպման, բուժկետերի տեղակայման և անհրաժեշտ պայմանների ապահովման հետ կապված հարցերը։
Գերատեսչությունից տեղեկացնում են, որ CBD COP17-ի նախապատրաստական աշխատանքները շարունակվում են ինտենսիվ ռեժիմով․ բոլոր ուղղություններով հետևողականորեն առաջ է տարվում կազմակերպչական և ենթակառուցվածքային աշխատանքները՝ համաժողովը պատշաճ մակարդակով անցկացնելու համար։

Armenia’s preparations to host COP17 in full swing
The Ministry of Environment of Armenia hosted the latest meeting of the organizing committee for the 17th meeting of the Conference of the Parties to the Convention on Biological Diversity (CBD COP17).
According to a ministry readout, Minister Hambardzum Matevosyan and other officials involved in the preparations discussed organizational matters related to the Leaders’ Summit and high-level meetings, as well as the ongoing work of the working groups and upcoming tasks.
They also discussed ongoing work at the Meridian Expo Center, including preparations at the venue and progress on infrastructure improvements, as well as work being carried out by Yerevan City Hall.
The meeting also addressed arrangements for healthcare and epidemic prevention measures, the deployment of medical stations and ensuring the necessary conditions.
The ministry said preparations for CBD COP17 are continuing at an intensive pace, with organizational and infrastructure work progressing across all areas to ensure the conference is held to a high standard.