Հայաստանի և Եվրոպոլի համագործակցությունը զարգանում է. Հաագայում բացվել է ՀՀ կապի սպայի գրասենյակը
Հաագայում՝ Եվրոպական միության իրավապահ համագործակցության գործակալությունում՝ Եվրոպոլում, բացվել է Հայաստանի Հանրապետության կապի սպայի գրասենյակը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունից, շուրջ 4 ամիս է՝ Եվրոպոլում որպես ՀՀ կապի սպա պաշտոնավարում է Արա Ֆիդանյանը` ապահովելով Հայաստանի իրավապահ մարմինների և Եվրոպոլի միջև առավել օպերատիվ ու արդյունավետ համագործակցություն։
Հայաստանի և Եվրոպոլի միջև ձևավորվել է արդյունավետ գործընկերություն՝ ուղղված միջազգային և կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարին, տեղեկատվության փոխանակմանը և իրավապահ ոլորտում համագործակցության խորացմանը։
ՀՀ կապի սպայի գրասենյակի բացումը կարևոր նոր քայլ է այս համագործակցության զարգացման ճանապարհին․ այն հնարավորություն կտա առավել արագ և համակարգված կազմակերպել տեղեկատվության փոխանակումը, ամրապնդել մասնագիտական կապերը և ընդլայնել համատեղ աշխատանքը։

Развивается сотрудничество Армении и Европола: в Гааге открыт офис офицера связи РА
Офис офицера связи Армении открылся в Гааге в Агентстве Европейского союза по сотрудничеству в правоохранительной сфере - Европоле.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Министерство внутренних дел Республики Армения, Ара Фиданян около 4 месяцев исполняет обязанности офицера связи РА в Европоле, обеспечивая более эффективное и результативное сотрудничество между правоохранительными органами Армении и Европола.
Между Арменией и Европолом сформировано эффективное партнерство, направленное на борьбу с международной и организованной преступностью, обмен информацией и углубление сотрудничества в правоохранительной сфере.
Открытие офиса офицера связи РА является новым важным шагом на пути развития этого сотрудничества: оно предоставит возможность более оперативно и систематически организовывать обмен информацией, укреплять профессиональные связи и расширять совместную работу.