Հայաստանի և Եվրոպոլի համագործակցությունը զարգանում է. Հաագայում բացվել է ՀՀ կապի սպայի գրասենյակը
Հաագայում՝ Եվրոպական միության իրավապահ համագործակցության գործակալությունում՝ Եվրոպոլում, բացվել է Հայաստանի Հանրապետության կապի սպայի գրասենյակը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունից, շուրջ 4 ամիս է՝ Եվրոպոլում որպես ՀՀ կապի սպա պաշտոնավարում է Արա Ֆիդանյանը` ապահովելով Հայաստանի իրավապահ մարմինների և Եվրոպոլի միջև առավել օպերատիվ ու արդյունավետ համագործակցություն։
Հայաստանի և Եվրոպոլի միջև ձևավորվել է արդյունավետ գործընկերություն՝ ուղղված միջազգային և կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարին, տեղեկատվության փոխանակմանը և իրավապահ ոլորտում համագործակցության խորացմանը։
ՀՀ կապի սպայի գրասենյակի բացումը կարևոր նոր քայլ է այս համագործակցության զարգացման ճանապարհին․ այն հնարավորություն կտա առավել արագ և համակարգված կազմակերպել տեղեկատվության փոխանակումը, ամրապնդել մասնագիտական կապերը և ընդլայնել համատեղ աշխատանքը։

Armenia opens liaison bureau at Europol
Armenia’s Liaison Bureau has been opened at Europol, the European Union Agency for Law Enforcement Cooperation, in The Hague.
According to Armenia’s Ministry of Internal Affairs, Ara Fidanian has been serving as head of desk at Europol for around four months, helping ensure more rapid and effective cooperation between Armenian law enforcement agencies and Europol.
Armenia and Europol have developed an effective partnership focused on combating international and organized crime, exchanging information and deepening cooperation in law enforcement.
The opening of the Armenian Liaison Bureau marks an important new step in further developing this cooperation. It will enable faster and more coordinated information exchange, strengthen professional ties and expand joint work.