Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է գործարար, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ, Picsart տեխնոլոգիական ընկերության հիմնադիր Հովհաննես Ավոյանին և նրան հանձնել Հայաստանի Հանրապետության պետական բարձր պարգևը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ նախագահականից հայտնում են, որ Հովհաննես Ավոյանը Հանրապետության տոնի առթիվ, կրթության, գիտության, մշակույթի, տնտեսության զարգացման, ինչպես նաև հայապահպանության գործում ներդրած նշանակալի ավանդի և երկարամյա արգասաբեր գործունեության համար պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի շքանշանով:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Հովհաննես Ավոյանին բարձր պարգև ստանալու առթիվ, վստահություն հայտնել, որ նրա փորձն ու գործունեությունը հետագայում ևս կնպաստեն Հայաստանի Հանրապետության զարգացմանն ու առաջընթացին: Նախագահը նրան մաղթել է շարունակական ձեռքբերումներ ու նորանոր հաջողություններ:

Президент Армении принял основателя технологической компании Picsart Ованеса Авояна
Президент Армении Ваагн Хачатурян принял бизнесмена, члена попечительского совета Американского университета Армении, основателя технологической компании Picsart Ованеса Авояна и вручил ему высокую государственную награду Республики Армения.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, Ованес Авоян по случаю Дня республики за значительный вклад в дело развития образования, науки, культуры, экономики, а также за сохранение армянской идентичности и многолетнюю плодотворную деятельность был награжден орденом «За заслуги перед Отечеством» 2-й степени.
Президент Ваагн Хачатурян поздравил Ованеса Авояна с получением высокой награды, выразив уверенность, что его опыт и деятельность и впредь будут способствовать развитию и прогрессу Республики Армения. Президент пожелал ему дальнейших достижений и новых успехов.