Երկրաշարժ Սիսիան քաղաքից 23 կմ հարավ-արևմուտք
Օգոստոսի 4-ին` տեղական ժամանակով ժամը 11։54-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 07։54-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 39.40⁰ և արևելյան երկայնության 45․81⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Հայաստան-Նախիջևան՝ սահմանային գոտի Սիսիան քաղաքից 23 կմ հարավ-արևմուտք, օջախի 10 կմ խորությամբ 3.0 մագնիտուդով երկրաշարժ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է  ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից, էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 4 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Սյունիքի մարզի Սիսիան և Դաստակերտ քաղաքներում, ինչպես նաև Արևիս, Թանահատ, Թասիկ, Սալվարդ և Տորունիք գյուղերում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ:

Землетрясение в 23 км к юго-западу от Сисиана
4 августа в 11:54 по местному времени (07:54 GMT) сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты Министерства внутренних дел Республики Армения зафиксировала землетрясение магнитудой 3,0 на глубине 10 км в 23 км к юго-западу от города Сисиан, в приграничной зоне Армения-Нахиджеван, с географическими координатами 39,40⁰ северной широты и 45,81⁰ восточной долготы.
Как сообщили “Арменпресс” в спасательной службе, сила землетрясения в эпицентре составила 4 балла.
Землетрясение ощущалось в городах Сисиан и Дастакерт, в селах Аревис, Танахат, Тасик, Салвард и Торуник Сюникской области магнитудой 2-3 балла.