ՆԱՏՕ-ի հաջորդ գագաթնաժողովը տեղի կունենա Ալբանիայում
Հյուսիսատլանտյան դաշինքի հաջորդ գագաթնաժողովը տեղի կունենա Ալբանիայում, սակայն հստակ ամսաթիվ դեռևս որոշված ​​չէ։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին  հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն։
«Հաջորդ գագաթնաժողովը, անշուշտ, տեղի կունենա Ալբանիայում, սակայն դրա ամսաթիվը դեռևս անորոշ է», - Անկարայում դաշինքի գագաթնաժողովից հետո տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում ասել է նա։
Ավելի վաղ Bloomberg-ը հայտնել էր, որ ՆԱՏՕ-ի առաջնորդները Միացյալ Նահանգների հետ հնարավոր նոր անհամաձայնություններից խուսափելու համար մտադիր են հետաձգել Ալբանիայում կայանալիք գագաթնաժողովը, որը նախատեսված էր 2027 թվականին։

Next NATO summit to be held in Albania
The next NATO summit will be held in Albania, although the exact date has not yet been determined, NATO Secretary General Mark Rutte has said.
Speaking at a press conference following the Alliance’s summit in Ankara, Rutte said: “The next summit will certainly take place in Albania, but the date has yet to be decided.”
Earlier, Bloomberg reported that NATO leaders were considering postponing the summit in Albania, originally scheduled for 2027, in an effort to avoid possible new disagreements with the United States.