Արմեն Գրիգորյանն ու Հիքմեթ Հաջիևը Դիլիջանում քննարկել են խաղաղության օրակարգին առնչվող հարցեր
Հունիսի 14-ին Դիլիջանում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի աշխատանքային հանդիպումը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Անվտանգության խորհրդից, հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության օրակարգին առնչվող հարցեր։ Ընդգծվել է երկկողմ շարունակական երկխոսության կարևորությունը՝ տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության և կայունության ամրապնդմանն ուղղված ջանքերի համատեքստում:
Կողմերը նաև մտքեր են փոխանակել երկու երկրների քաղաքացիական հասարակությունների միջև փոխվստահության ամրապնդման միջոցառումների վերաբերյալ։
Արմեն Գրիգորյանը և Հիքմեթ Հաջիևը պայմանավորվել են շարունակել աշխատանքային շփումները՝ նշելով, որ հաջորդ հանդիպումը կկայանա Ադրբեջանում:

В Дилижане Армен Григорян и Хикмет Гаджиев обсудили вопросы, касающиеся мирной повестки
14 июня в Дилижане состоялась рабочая встреча секретаря Совета Безопасности Республики Армения Армена Григоряна и помощника президента Азербайджанской Республики Хикмета Гаджиева.
Как сообщили Арменпресс в Совете Безопасности Республики Армения, в ходе встречи стороны обсудили вопросы, касающиеся мирной повестки дня между Арменией и Азербайджаном. Была подчеркнута важность непрерывного двустороннего диалога в контексте усилий, направленных на укрепление долгосрочного мира и стабильности в регионе.
Стороны также обменялись мнениями о мерах по укреплению взаимного доверия между гражданскими обществами двух стран.
Армен Григорян и Хикмет Хаджиев договорились продолжить рабочие контакты, отметив, что следующая встреча состоится в Азербайджане.