Արմեն Գրիգորյանն ու Հիքմեթ Հաջիևը Դիլիջանում քննարկել են խաղաղության օրակարգին առնչվող հարցեր
Հունիսի 14-ին Դիլիջանում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի աշխատանքային հանդիպումը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Անվտանգության խորհրդից, հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության օրակարգին առնչվող հարցեր։ Ընդգծվել է երկկողմ շարունակական երկխոսության կարևորությունը՝ տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության և կայունության ամրապնդմանն ուղղված ջանքերի համատեքստում:
Կողմերը նաև մտքեր են փոխանակել երկու երկրների քաղաքացիական հասարակությունների միջև փոխվստահության ամրապնդման միջոցառումների վերաբերյալ։
Արմեն Գրիգորյանը և Հիքմեթ Հաջիևը պայմանավորվել են շարունակել աշխատանքային շփումները՝ նշելով, որ հաջորդ հանդիպումը կկայանա Ադրբեջանում:

Armen Grigoryan and Hikmet Hajiyev discuss peace agenda in Dilijan
A working meeting between Armen Grigoryan, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, and Hikmet Hajiyev, Assistant to the President of the Republic of Azerbaijan, took place in Dilijan on June 14.
According to Armenia’s Security Council Office, the parties discussed issues related to the peace agenda between Armenia and Azerbaijan.
The sides underscored the importance of maintaining bilateral dialogue as part of efforts aimed at strengthening long-term peace and stability in the region.
The meeting also included an exchange of views on measures to enhance mutual trust between the civil societies of the two countries.
Grigoryan and Hajiyev agreed to continue their working contacts and noted that their next meeting will be held in Azerbaijan.