ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ գործընկերության առաքելության նորանշանակ ղեկավարին
Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հուլիսի 16-ին ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության գործընկերության առաքելության նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Կոսմին Ջորջ Դինեսկուին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԽ գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունից, Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է Հայաստանում ԵՄ նոր քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը՝ ընդգծելով հայկական կողմի հանձնառությունը՝ աջակցելու առաքելության մանդատից բխող միջոցառումների արդյունավետ իրականացմանը։
Արմեն Գրիգորյանը կարևորել է նաև առաքելության դերն ու աջակցությունն ապատեղեկատվության, կիբեռհարձակումների և ապօրինի ֆինանսական հոսքերի դեմ պայքարում։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են նաև համագործակցության հետագա ուղղություններն ու փոխգործակցության զարգացման հնարավորությունները։

Секретарь Совета безопасности Армении принял руководителя новой миссии партнерства ЕС в Армении
16 июля секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял главу миссии Европейского союза по партнерству в Армении, посла Космина Георгия Динеску.
Как сообщает “Арменпресс” со ссылкой на пресс-релиз Аппарата Совета безопасности РА, Армен Григорян приветствовал развертывание новой гражданской миссии ЕС в Армении, подчеркнув приверженность армянской стороны поддержке эффективного осуществления мероприятий, вытекающих из мандата миссии.
Армен Григорян также отметил роль и поддержку миссии в борьбе с дезинформацией, кибератаками и незаконными финансовыми потоками.