Վրաստանը և ԱՄՆ-ն աշխատում են երկկողմ հարաբերությունների վերականգնման ուղղությամբ
Վրաստանը և ԱՄՆ-ն աշխատում են երկկողմ հարաբերությունների նորացված օրակարգ մշակելու ուղղությամբ, որը հիմնված կլինի փոխադարձ հարգանքի և երկու երկրների շահերի հաշվի առնելու վրա։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Սպուտնիկ գործակալության վրացական ծառայությունը՝ վկայակոչելով Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մակա Բոչորիշվիլիի հայտարարությունը՝ ԱՄՆ կատարած այցի ժամանակ։
Վրաստանի արտգործնախարարի խոսքով՝ վերջին շրջանում երկու կողմերն էլ կարևոր քայլեր են ձեռնարկել Թբիլիսիի և Վաշինգտոնի միջև հարաբերություններում դրական զարգացումներ ապահովելու և համագործակցության նոր հնարավորություններ բացելու համար։
«Մենք Միացյալ Նահանգների հետ աշխատում ենք վրաց-ամերիկյան նորացված հարաբերությունների բովանդակության և այդ կապերի զարգացման ուղիների շուրջ։ Հուսով ենք, որ մոտ ապագայում հնարավորություն կունենանք ավելի մանրամասն քննարկել համագործակցության կոնկրետ ոլորտները», - հայտարարել է Բոչորիշվիլին։
Նախարարը նշել է, որ վերջին երկկողմ փոխայցելությունները նպատակ ունեին երկու երկրների միջև երկխոսության զարգացումը։

Georgia and U.S. working to restore bilateral relations
Georgia and the United States are working on a renewed agenda for bilateral relations based on mutual respect and consideration of the interests of both countries.
The Georgian service of Sputnik reported this, citing remarks by Georgian Foreign Minister Maka Botchorishvili during her visit to the United States.
According to the Georgian foreign minister, both sides have recently taken important steps aimed at ensuring positive developments in relations between Tbilisi and Washington and opening up new opportunities for cooperation.
“We are working with the United States on the substance of renewed Georgian-American relations and on ways to further develop those ties. We hope that in the near future we will have the opportunity to discuss specific areas of cooperation in greater detail,” Botchorishvili said.
The minister noted that the recent reciprocal visits by the two sides were aimed at advancing dialogue between the two countries.