ՊՆ-ն հերքում է «Ուժեղ Հայաստան»-ի անդամի տարածած լուրը Ջերմուկի հատվածում դիրք հանձնելու մասին
Հայաստանի պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը հերքել է «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի անդամ Ալիկ Ալեքսանյանի տարածած լուրը, թե իբր Ջերմուկի հատվածում ՀՀ Զինված ուժերի բանակային դիրք է հանձնվել։
«Քիչ առաջ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամներից մեկի տարածած տեսանյութում դեռևս անհայտ անձը ստահոդ տեղեկություններ է հայտնում, թե իբր վերջերս Ջերմուկի հատվածում ՀՀ զինված ուժերի «բանակային դիրք է հանձնվել»:
Հայտնում ենք, որ նշվածն ապատեղեկատվություն է:
Իրավապահ մարմիններին հորդորում ենք ուսումնասիրել նշված տեսանյութն ու դրանում տեղ գտած տեղեկությունները՝ իրավական գնահատական տալու նպատակով»,- «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Թորոսյանը:
«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ կից կատարելով հետևյալ գրառումը. «Ժողովո՛ւրդ, Ձեզնից թաքուն դիրք են հանձնում, լսե՛ք այս կամավորի խոսքը»։
Տեսանյութում անհայտ անձը, որը ներկայանում է որպես ազատամարտիկ և 44-օրյա պատերազմի մասնակից, հայտարարում է, թե իբր «անցած ամիս եղել է Ջերմուկում, որտեղ իրենց ասվել է, թե դիրքից զինամթերքը պետք է հանեն և դուրս գան ու այն հանձնեն Ադրբեջանին»։

The Defense Ministry has denied claims made by a member of the Strong Armenia Alliance that an Armenian military post in the Jermuk area was recently surrendered to Azerbaijan, calling the report “disinformation.”
"A short while ago, in a video circulated by a member of the ‘Strong Armenia’ party, an as-yet unidentified person provided false information claiming that an Armenian military position in the Jermuk area was recently surrendered. We report that this is disinformation,” Armenian Defense Ministry spokesperson Aram Torosyan said on social media, urging law enforcement agencies to investigate the video and assess its content legally.
Alik Aleksanyan, a member of the Strong Armenia Alliance, posted a video on his Facebook page with the following caption: “People, a position is being secretly surrendered from you—listen to what this volunteer has to say.”
In the video, an unidentified person, who presents himself as a war veteran and participant in the 44-day war, claims that “last month I was in Jermuk, where we were told to remove the weapons from the position, leave it, and hand it over to Azerbaijan.”