Փաշինյանը շեշտել է, որ խաղաղությունը կախված է, ոչ թե իր անձից կամ թիմից, այլ՝ ժողովրդից
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ խաղաղությունը կախված է ոչ թե իրենից կամ իր թիմից, այլ ժողովրդից, որը պետք է առաջիկա ընտրություններում տեր կանգնի դրան։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Լոռու մարզի Տաշիր քաղաքում բնակիչների հետ հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանը, անդրադառնալով խաղաղության վերաբերյալ քաղաքացու հարցին, նշել է, որ ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցությունը հանդես է գալիս «Տեր կանգնիր խաղաղությանը» կարգախոսով։
«Սա նշանակում է՝ մենք ոչ թե ասում ենք, որ խաղաղությունը ինձնից կամ մեր թիմից է կախված, այլ՝ ժողովրդից և ժողովուրդն այս ընտրություններում պետք է ցույց տա խաղաղության իր կամքը»,-շեշտել է նա՝ հավելելով, որ այդ կամքը պետք արտահայտվի՝ հանդես գալով խաղաղության ծրագիր ու կարգախոս ունեցող ուժերի օգտին։
Փաշինյանը համոզմունք է հայտնել, որ 29 հազար 743 քառակուսի կիլոմետրով չբավարարվելու, տեսանյութերում ու պաստառներին Հայաստանի միջազգայնորեն ճանաչված սահմաններից դուրս քարտեզներով հանդես եկող քաղաքական ուժերի իշխանության գալը կնշանակի կոնֆլիկտ և պատերազմ։

Пашинян подчеркнул: мир зависит не от него самого или его команды, а от народа
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подчеркнул, что мир зависит не от него самого или его команды, а от народа, который должен отстаивать его на предстоящих выборах.
Как передает Арменпресс, на встрече с жителями города Ташир Лорийской области Никол Пашинян, отвечая на вопрос гражданина о мире, отметил, что на выборах партия «Гражданский договор» выступает под лозунгом «Отстоим мир».
«Это означает, что мы говорим не о том, что мир зависит от меня или нашей команды, а от народа, и народ должен проявить свою волю к миру на этих выборах», — подчеркнул он, добавив, что эта воля должна быть выражена в поддержку сил, имеющих мирную программу и лозунг.
Пашинян выразил убеждение, что приход к власти политических сил, не удовлетворенных 29 743 квадратными километрами территории и появляющихся в видеороликах и на плакатах с картами за пределами международно признанных границ Армении, приведет к конфликту и войне.