Փաշինյանը շեշտել է, որ խաղաղությունը կախված է, ոչ թե իր անձից կամ թիմից, այլ՝ ժողովրդից
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ խաղաղությունը կախված է ոչ թե իրենից կամ իր թիմից, այլ ժողովրդից, որը պետք է առաջիկա ընտրություններում տեր կանգնի դրան։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Լոռու մարզի Տաշիր քաղաքում բնակիչների հետ հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանը, անդրադառնալով խաղաղության վերաբերյալ քաղաքացու հարցին, նշել է, որ ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցությունը հանդես է գալիս «Տեր կանգնիր խաղաղությանը» կարգախոսով։
«Սա նշանակում է՝ մենք ոչ թե ասում ենք, որ խաղաղությունը ինձնից կամ մեր թիմից է կախված, այլ՝ ժողովրդից և ժողովուրդն այս ընտրություններում պետք է ցույց տա խաղաղության իր կամքը»,-շեշտել է նա՝ հավելելով, որ այդ կամքը պետք արտահայտվի՝ հանդես գալով խաղաղության ծրագիր ու կարգախոս ունեցող ուժերի օգտին։
Փաշինյանը համոզմունք է հայտնել, որ 29 հազար 743 քառակուսի կիլոմետրով չբավարարվելու, տեսանյութերում ու պաստառներին Հայաստանի միջազգայնորեն ճանաչված սահմաններից դուրս քարտեզներով հանդես եկող քաղաքական ուժերի իշխանության գալը կնշանակի կոնֆլիկտ և պատերազմ։

Peace depends on people, not on me or my team - Pashinyan
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stressed that peace depends not on him or his team, but on the people, who must express their will in the upcoming elections.
Speaking at a meeting with residents in the city of Tashir, Lori region, Pashinyan addressed a citizen’s question about peace, noting that in the elections, the Civil Contract Party is running with the slogan “Stand up for peace.”
“Peace depends not on me or our team, but on the people, and the people must show their will for peace in these elections,” he said, adding that this will should be expressed by supporting political forces with a peace-oriented program and slogan.
Pashinyan expressed his conviction that if a political force comes to power that is not satisfied with Armenia’s 29,743 square kilometers and appears in videos and posters with maps beyond the country’s internationally recognized borders, it will lead to conflict and war.