Իրանը որոշում է կայացրել վերականգնել ռմբակոծություններից վնասված բուհերը
Իրանի իշխանությունները որոշել են սկսել այն բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների վերականգնումը, որոնք ավերվել են Միացյալ Նահանգների և Իսրայելի ռմբակոծությունների հետևանքով։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով է Mehr լրատվական գործակալությունը, որոշմանը հավանություն է տվել Իսլամական Հանրապետության առաջին փոխնախագահ Մոհամմադ Ռեզա Արեֆը՝ հայտնելով երկրի գիտահետազոտական կենտրոնների աշխատանքը վերսկսելու որոշման մասին։
«Լավագույն պատասխանը թշնամուն համալսարանների, հետազոտական կենտրոնների աշխատանքի անհապաղ վերսկսումն է և գիտական արտադրության շարունակումը», - ասել է Արեֆը։

В Иране приняли решение восстановить университеты, пострадавшие от ударов
Иранские власти приняли решение начать восстановление высших учебных заведений, разрушенных в результате ударов США и Израиля.
Как сообщает “Арменпресс” со ссылкой на информационное агентство Mehr, решение было одобрено первым вице-президентом Исламской Республики Иран Мохаммедом Резой Арефом, который объявил о возобновлении работы научных и исследовательских центров страны.
“Лучшим ответом врагу является немедленное возобновление работы университетов, исследовательских центров и продолжение научного производства”, — заявил Ареф.