ՌԴ արտաքին գործերի փոխնախարար Վերշինինը նշանակվել է Թուրքիայում դեսպան
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Սերգեյ Վերշինինին նշանակել է Թուրքիայում դեսպան՝ ազատելով նրան արտաքին գործերի փոխնախարարի պաշտոնից։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունը։
ՌԴ նախագահի՝ պաշտոնական իրավական տեղեկատվության հարթակում հրապարակված հրամանագրի համաձայն՝ Վերշինինն ազատվել է արտաքին գործերի փոխնախարարի պաշտոնից՝ այլ պաշտոնի անցնելու կապակցությամբ։
Մեկ այլ հրամանագրով Վերշինինը նշանակվել է Թուրքիայի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան։

Замминистра иностранных дел России Сергей Вершинин назначен послом в Турции
Президент Российской Федерации Владимир Путин назначил Сергея Вершинина послом в Турции, освободив его с поста заместителя министра иностранных дел. “Арменпресс” передает об этом со ссылкой на “Интерфакс”.
Согласно указу президента РФ, опубликованному на официальном портале правовой информации, Вершинин освобожден с поста заместителя министра иностранных дел в связи с его переводом на другую должность.
Другим указом Сергей Вершинин назначен чрезвычайным и полномочным послом Российской Федерации в Турецкой Республике.