Հնդկաստանի դեսպանը ՀՀ ՊԵԿ նախագահի տեղակալի հետ հանդիպմանն ընդգծել է երկկողմ համագործակցության զարգացման կարևորությունը
Հայաստանի Հանրապետության պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը հյուրընկալել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեից՝ ներկայացնելով հանդիպման մանրամասները։
Նշվում է, որ հանդիպումը կազմակերպվել է ՊԵԿ աշխատակիցների մասնակցությամբ, ովքեր Հնդկաստանի տեխնիկական և տնտեսական համագործակցության (ITEC) ծրագրի շրջանակում կմասնակցեն «Ֆինանսական հանցագործությունների քննության և թվային հետախուզության առաջադեմ մեթոդներ» խորագրով դասընթացին։
«Քննարկման ընթացքում դեսպանը ներկայացրել է ծրագրի նպատակներն ու ակնկալիքները, անդրադարձ է կատարել դասընթացի բովանդակությանը և ընդգծել Հնդկաստանի և Հայաստանի միջև մասնագիտական համագործակցության զարգացման կարևորությունը»,-ասված է ՊԵԿ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ ՊԵԿ ներկայացուցիչները շնորհակալություն են հայտնել դեսպանին վերապատրաստման հնարավորության համար և ընդգծել, որ նման նախաձեռնությունները նպաստում են կարողությունների զարգացմանը և միջազգային լավագույն փորձի փոխանակմանը։

Посол Индии подчеркнул важность развития двустороннего сотрудничества на встрече с заместителем председателя ГКД РА
Посол Индии подчеркнул важность развития двустороннего сотрудничества на встрече с заместителем председателя  ГКД РА
Заместитель председателя Государственного комитета по доходам Республики Армения Рафаел Геворгян принял Чрезвычайного и полномочного посла Республики Индия в Республике Армения Нилакши Саха Синху.
Как передает Арменпресс, об этом рассказал Государственный комитет по доходам Республики Армения, представив подробности встречи.
Отмечается, что встреча была организована с участием сотрудников ГКД, которые пройдут обучение по курсу «Передовые методы расследования финансовых преступлений и цифровой разведки» в рамках программы Индийского технического и экономического сотрудничества (ITEC).
«В ходе обсуждения посол представила цели и ожидания программы, затронула содержание курса и подчеркнула важность развития профессионального сотрудничества между Индией и Арменией», — говорится в заявлении ГКД.
Отмечается, что представители ГКД поблагодарили посла за предоставленную возможность обучения и подчеркнули, что подобные инициативы способствуют наращиванию потенциала и обмену передовым международным опытом.