Գալուզինն Ադրբեջանի դեսպանի հետ քննարկել է հայ-ադրբեջանական կարգավորմանը ՌԴ-ի հնարավոր աջակցությունը
Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը Մոսկվայում Ադրբեջանի դեսպան Ռահման Մուստաֆաևի հետ հանդիպմանն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորմանը և այդ գործընթացին ռուսական կողմի հնարավոր մասնակցությանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասվում է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության հաղորդագրության մեջ:
«Առանձին քննարկվել են տարածաշրջանային թեմատիկան, այդ թվում՝ ռուսական կողմի հնարավոր աջակցությունը հայ-ադրբեջանական կարգավորմանը՝ 2020-2022 թվականների բարձր մակարդակի եռակողմ համաձայնությունների համալիրի հիման վրա։ Քննարկվել են «3+3» տարածաշրջանային համագործակցության հարթակի ռիթմիկ աշխատանքի պահպանման հարցերը», - նշել է ՌԴ ԱԳ փոխնախարարը:
Գալուզինն Ադրբեջանի դեսպանի հետ զրույցում Գալուզինն Ադրբեջանի դեսպանի հետ քննարկել է նաև օրերս Կիևում Ադրբեջանի դեսպանատանը հասցված հարվածը։

Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin, during a meeting with the Ambassador of Azerbaijan to Russia Rahman Mustafayev, touched upon the normalization of Armenian-Azerbaijani relations and the possible participation of the Russian side in that process, the Russian Foreign Ministry said in a statement.
Special attention was paid to regional issues, including the potential support of the Russian side for the Armenian-Azerbaijani settlement based on the complex of high-level trilateral agreements from 2020–2022.
The Russian Deputy Foreign Minister noted that maintaining the rhythmic work of the "3+3" regional cooperation platform was also discussed.
Galuzin and the Azerbaijani Ambassador also addressed the recent attack on the Azerbaijani embassy in Kyiv.