ԱՄՆ-ն և դաշնակիցները մեկ ամսում ավելի քան 22 գործողություն են իրականացրել Սիրիայում ԻՊ-ի դեմ
ԱՄՆ զինված ուժերի Կենտրոնական հրամանատարությունը հայտնել է, որ վերջին մեկ ամսվա ընթացքում դաշնակից երկրների հետ Սիրիայում «Իսլամական պետություն» (ԻՊ) ահաբեկչական խմբավորման դեմ ավելի քան 22 գործողության է մասնակցելու։
«Դա թուլացրել է ահաբեկչական խմբավորման հնարավորությունները՝ իրականացնելու տեղային գործողություններ և տարածելու բռնությունն ամբողջ աշխարհում», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասված է հրամանատարության հայտարարության մեջ։
Ավելի վաղ Սիրիայի ացումային կառավարությունում  տեղեկատվության նախարար Համզա Մուստաֆան հայտնել է, որ իրենք համաձայնության են եկել համագործակցելու ԱՄՆ-ի գլխավորած միջազգային կոալիցիայի հետ «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման դեմ պայքարելու նպատակով:

США и союзники в течение месяца провели более 22 операций против ИГ в Сирии
Центральное командование ВС США (CENTCOM) объявило, что за последний месяц совместно со странами-союзниками было проведено более чем 22 операций против террористической группировки “Исламское государство” (ИГ) в Сирии.
“Это ослабило возможность террористической группировки проводить локальные операции и распространять насилие по всему миру”, — как сообщает “Арменпресс”, говорится в заявлении CENTCOM.
Ранее министр информации переходного правительства Сирии Хамза Мустафа объявил о согласии на сотрудничество с возглавляемой США международной коалицией в борьбе с террористической группировкой “Исламское государство”.