Հայաստանի և Վրաստանի ռազմական ոստիկանությունների ղեկավարները քննարկել են համագործակցության ամրապնդման հնարավորությունները
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության պատվիրակությունը՝ ՌՈ պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանի գլխավորությամբ, հոկտեմբերի 28-31-ը պաշտոնական այցով գտնվել է Վրաստանում։
Այցի շրջանակում պատվիրակությունը հանդիպել է Վրաստանի պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության դեպարտամենտի պետ, գեներալ-մայոր Շալվա Շենգելիայի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են համագործակցության զարգացման, փորձի փոխանակման և գործընկերային հարաբերությունների ամրապնդման հնարավորությունները։
Այցի ընթացքում ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պատվիրակությունը նաև ներկա է եղել Վրաստանի ռազմական ոստիկանության անձնակազմի վարժանքներին, որոնց ընթացքում ցուցադրվել են արագ արձագանքման, շրջափակման և անձի պաշտպանության գործողությունների տարբեր տարրեր։

Armenian Military Police Chief Major General Ashot Zakaryan led a delegation to Georgia on an official visit from 28 to 31 October.
The Armenian delegation met with Major General Shalva Shengelia, Head of the Military Police Department of Georgia.
According to the official readout, the parties discussed opportunities for developing cooperation, exchanging experience, and strengthening partnership.
During the visit, the Armenian delegation attended training exercises conducted by the Georgian Military Police, which demonstrated various elements of rapid response, containment, and personal protection operations.