Հայաստանի և Վրաստանի ռազմական ոստիկանությունների ղեկավարները քննարկել են համագործակցության ամրապնդման հնարավորությունները
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության պատվիրակությունը՝ ՌՈ պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանի գլխավորությամբ, հոկտեմբերի 28-31-ը պաշտոնական այցով գտնվել է Վրաստանում։
Այցի շրջանակում պատվիրակությունը հանդիպել է Վրաստանի պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության դեպարտամենտի պետ, գեներալ-մայոր Շալվա Շենգելիայի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են համագործակցության զարգացման, փորձի փոխանակման և գործընկերային հարաբերությունների ամրապնդման հնարավորությունները։
Այցի ընթացքում ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պատվիրակությունը նաև ներկա է եղել Վրաստանի ռազմական ոստիկանության անձնակազմի վարժանքներին, որոնց ընթացքում ցուցադրվել են արագ արձագանքման, շրջափակման և անձի պաշտպանության գործողությունների տարբեր տարրեր։

Руководители Военной полиции Армении и Грузии обсудили возможности укрепления сотрудничества
Делегация Военной полиции Министерства обороны Армении во главе с начальником Департамента военной полиции генерал-майором Ашотом Закаряном находилась с официальным визитом в Грузии с 28 по 31 октября.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Министерство обороны Республики Армения.
В рамках визита делегация встретилась с начальником Департамента военной полиции Министерства обороны Грузии генерал-майором Шалвой Шенгелия.
В ходе встречи обсуждались возможности развития сотрудничества, обмена опытом и укрепления партнерских отношений.
Делегация Военной полиции Министерства обороны Республики Армения также присутствовала на учениях личного состава Военной полиции Грузии, в ходе которых были продемонстрированы различные элементы операций быстрого реагирования, блокады и личной защиты.